REKLAMA

wPolityce.pl: Rzepliński wydał z kasy TK 55 tys. zł na prywatne kolacje z sędziami

  • Autor: PAP/JS
  • 19 stycznia 2017 16:38
wPolityce.pl: Rzepliński wydał z kasy TK 55 tys. zł na prywatne kolacje z sędziami Andrzej Rzepliński (fot.gdansk.pl)

W ostatnich latach na uroczyste pożegnania siedmiu sędziów TK kończących kadencje z kasy Trybunału wydano ponad 55 tys. zł - podał portal wPolityce.pl, powołując się na wyniki swego dziennikarskiego śledztwa i wstępnego audytu w TK.

Portal poinformował, że już wstępny audyt przygotowany przez nowe kierownictwo TK wykazał "fakt bulwersującego zwyczaju, zgodnie z którym z kasy TK płacono za sute imprezy pożegnalne sędziów".

Według informacji wPolityce.pl, "pożegnanie" sędziego Adama Jamroza w lipcu 2012 r. kosztowało 11 tys. 547,01 zł, z czego catering - 3 tys. 240 zł, a kolacja w ekskluzywnej restauracji - 8 tys. 307,01 zł.

Jak podano, podobna impreza dla sędziów Zbigniewa Cieślaka oraz Teresy Liszcz, w grudniu 2015 r., kosztowała 14 tys. 641,90 zł. W ocenie portalu "rekordowo kosztowne" okazało się pożegnanie sędziów Wojciecha Hermelińskiego, Marka Kotlinowskiego oraz Marii Gintowt, gdzie na catering i kolację wydano 17 tys. 024,40 zł. Impreza pożegnalna sędziego Mirosława Granata w kwietniu ub.r. miała zaś kosztować 12 tys. 436 zł.

Rzepliński "organizował imprezy sędziom, którzy zarabiali olbrzymie pieniądze i stać ich było na pożegnalne imprezy ze swoich kieszeni" - podkreślono w publikacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kontroler 2017-01-19 17:37:17
    Po co ta cała pisanina : wydał pobrał itp.? Jeśli naruszył przepisy to wezwać do zwrotu kasy z odsetkami i finito.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA