REKLAMA

Wraca palenie kukły Wałęsy z 1993 roku. Kaczyński twierdzi, że to nie on

  • Autor: PAP/GP
  • 02 grudnia 2016 11:52
Wraca palenie kukły Wałęsy z 1993 roku. Kaczyński twierdzi, że to nie on Jarosław Kaczyński jest w sporze o historię i początek lat 90. z Lechem Wałęsą. (fot.:youtube.com)

• - W 1993 r. ja i mój śp. brat nie spaliliśmy kukły Lecha Wałęsy - mówił w piątek (2 grudnia) prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas debaty nad nowelizacją ustawy Prawo o zgromadzeniach.
• Odniósł się do zarzutu posła Nowoczesnej Krzysztofa Mieszkowskiego.

Mieszkowski zarzucił prezesowi PiS, że w latach 90. podczas zgromadzenia wraz z bratem spalili kukłę Lecha Wałęsy. "Chciałbym państwu przypomnieć, że 1993 roku pod parlamentem bracia Kaczyńscy (...) spalili kukłę Lecha Wałęsy" - powiedział. Mówił również, że PiS "jak święconej wody" boi się demokracji i wolności demokratycznych. Jego zdaniem ustawa o zgromadzeniach jest haniebna dla demokracji.

Prezes PiS zwrócił się do marszałka Sejmu o przerwę i zwołanie konwentu seniorów. "Po to, aby klub Nowoczesna został troszkę choćby poinformowany o biegu historii ostatnich 25 lat" - mówił.

"Pan w tym momencie zapomniał o pewnym fakcie. W roku pańskim 93 mój świętej pamięci brat był prezesem Najwyższej Izby Kontroli i w żadnych demonstracjach nie uczestniczył. Ja też żadnej kukły nie paliłem" - zwrócił się do posła Nowoczesnej Kaczyński.

 

Kukła Lecha Wałęsy palona w 1993 roku. Kadr archiwalny, źródło: youtube.com

"A skądinąd tego rodzaju wydarzenia, tutaj w demokratycznym świecie i przedtem i potem się wielokrotnie zdarzały. A w Polsce zrobiono z tego niebywałą historię, po to, żeby niszczyć jedyną opozycję, która walczyła o uczciwą Polskę" - dodał prezes PiS.

Poseł PO Michał Szczerba zapytał prezesa PiS, czy pamięta, co znalazło się wśród 21 postulatów sierpniowych. "Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkujących" - powiedział poseł PO. W tym momencie wyłączono mu mikrofon.

Marszałek zarządził 10 minutową przerwę "dla ochłodzenia emocji".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Państwo przestępcze w UE! 2016-12-02 21:07:06
    W obecnej sytuacji nic raczej nie powinno być dla Nas zaskoczeniem. Czy świadomie Prezes PiS działa na Naszą szkodę, dopuszczając się jeszcze większym skandalom, w szeregi prawicy przyjmuje postkomunistów, aferzystów, oszustów którzy wyłudzili miliony z Środków Unijnych z naruszeniem wszelkich norm prawa celem osiągnięcia własnych korzyści majątkowych polecam strony „Polityk opozycji Józef Zając przechodzi do klubu senackiego PiS-fakty .interia.pl " wiadomosci.onet.pl/kraj/senator-psl-przechodzi-do...pis/scw9fs „Senator Józef Zając definitywnie pożegnał się z PSL i…-Kurier Lubelski" ww.kurierlubelski.pl › Wiadomości › Chełm
  • Państwo przestępcze w UE! 2016-12-02 19:07:52
    W obecnej sytuacji nic raczej nie powinno być dla Nas zaskoczeniem. Czy świadomie Prezes PiS działa na Naszą szkodę, dopuszczając się jeszcze większym skandalom, w szeregi prawicy przyjmuje postkomunistów, aferzystów, oszustów którzy wyłudzili miliony z Środków Unijnych z naruszeniem wszelkich norm prawa celem osiągnięcia własnych korzyści majątkowych podlecem strony „Polityk opozycji Józef Zając przechodzi do klubu senackiego PiS-fakty .interia.pl " wiadomosci.onet.pl/kraj/senator-psl-przechodzi-do...pis/scw9fs „Senator Józef Zając definitywnie pożegnał się z PSL i…-Kurier Lubelski" ww.kurierlubelski.pl › Wiadomości › ChełmREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA