REKLAMA

Wujek prezydenta Dudy rządzi Radomskiem, z nadania premier Szydło

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 11 stycznia 2016 10:55
Wujek prezydenta Dudy rządzi Radomskiem, z nadania premier Szydło Wiesław Kamiński został wskazany na komisarza Radomska (fot. pgk-radomsko.pl)

Wiesław Kamiński został wskazany przez premier Beatę Szydło na komisarza zarządzającego Radomskiem. Sprawdza budzi kontrowersje, bo nowy komisarz jest bliskim krewnym prezydenta Andrzeja Dudy.

Dotychczasowa prezydent Anna Milczanowska zrezygnowała z funkcji po zdobyciu mandatu poselskiego, konieczne było zatem wyznaczenie komisarza, który przez najbliższe tygodnie będzie pełnił obowiązki prezydenta Radomska. Wybór padł na Wiesława Kamińskiego. Oficjalne przekazanie dokumentów podpisanych przez premier Beatę Szydło odbyło się we wtorek 1 grudnia.

Przed objęciem funkcji komisarza Kamiński był prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Na czas pełnienia tej funkcji wziął urlop bezpłatny. Prywatnie jest wujkiem prezydenta Polski Andrzej Dudy. Według "Gazety Wyborczej" babcia Andrzeja Dudy jest rodzoną siostrą mamy Kamińskiego.

Prawdopodobnie Wiesław Kamiński wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich w Radomsku. Ma duże szanse na wygraną, bo PiS rządzi w mieście nieprzerwanie od 10 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA