REKLAMA

Wybierz Najlepszego Senatora Roku 2016

  • Autor: Parlamentarny.pl
  • 26 października 2016 12:33
Wybierz Najlepszego Senatora Roku 2016

Z okazji pierwszej rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu w 2015 r. portal Parlamentarny.pl organizuje plebiscyt na najlepszego senatora. Głosujcie, komentujcie. Wybierzmy wspólnie najlepszego senatora 2016 roku!

25 października br. minął okrągły rok od ostatnich wyborów parlamentarnych. Nasze głosowanie odbywa się na stronie portalu Parlamentarny.pl. Wystarczy wejść w zakładkę „senatorowie” i oddać swój głos na deputowanego, którego pracę doceniamy najbardziej. ADRES ZNAJDZIECIE POD TYM LINKIEM.

O co grają senatorowie? O splendor, sławę, zaszczyt, po prostu o tytuł Senatora Roku 2016 przyznany przez PTWP, wydawcę portali Parlamentarny.pl, PortalSamorzadowy.pl, Wnp.pl, Farmer.pl i wielu innych wiodących serwisów polskim internecie. Do tego dokładamy zaproszenie VIP i uczestnictwo w roli prelegenta w Europejskim Kongresie Gospodarczym 2017, najważniejszym wydarzeniu gospodarczym w Europie Centralnej, a także w innym wybranym przez senatora kongresie organizowanym przez Grupę PTWP.

W konkursie zostaną zakwalifikowane głosy oddane do 2 stycznia 2017 włącznie. Wygra parlamentarzysta, który zbierze najwięcej pozytywnych głosów i jednocześnie najmniej negatywnych. Żeby senator mógł zakwalifikować się do zmagań, na jego profilu musi być oddanych minimum 1000 głosów, każdy z innego adresu IP.

Rok od wyborów

W wyborach parlamentarnych, które zostały przeprowadzone 25 października 2015 r., Polacy zdecydowali, że w Senacie IX kadencji znaleźli się przedstawiciele siedmiu komitetów wyborczych: Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Prawa i Sprawiedliwości, Wyborców Grzegorza Biereckiego, Wyborców Marka Borowskiego, Wyborców Obremski – niezależny Senator z Wrocławia oraz Wyborców Lidii Staroń – Zawsze po stronie ludzi.

Dziś najwięcej mandatów, bo 61, sprawują senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, 34 przypada Platformie Obywatelskiej, 1 Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, jest też czterech senatorów niezrzeszonych.

Średnia wieku senatorów IX kadencji to 57 lat. Najstarsza senator - Barbara Borys-Damięcka - ma 79 lat, najmłodszy senator - Aleksander Jakub Szwed - ma 34 lata.

Zapraszamy do głosowania!

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA