REKLAMA

Wybory 2020: Donald Tusk kandydatem PO na prezydenta Polski?

 • Autor: PAP/AT
 • 04 kwietnia 2018 09:52
Wybory 2020: Donald Tusk kandydatem PO na prezydenta Polski? PO chce zaproponować Donaldowi Tuskowi kandydowanie w wyborach na prezydenta Polski w 2020 r. (Donald Tusk, fot.facebook.com/europeancouncilpresident)

Planem PO jest wygrać wybory samorządowe, wygrać wybory europejskie, wygrać wybory parlamentarne i później zaproponować - być może - wracającemu z Brukseli Donaldowi Tuskowi zostanie kandydatem PO na prezydenta - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna.

 • Być może zaproponujemy Donaldowi Tuskowi, po zakończeniu jego kadencji szefa Rady Europejskiej, zostanie kandydatem PO w wyborach na prezydenta Polski - zapowiedział Schetyna.
 • Jego zdaniem doświadczenie i pozycja międzynarodowa Tuska to atuty dla Polski.
 • Zaznaczył również, że 12 maja PO, jak co roku, zorganizuje marsz wolności w Warszawie.
 • Nie wiadomo, czy uda nam się połączyć to z konwencją, ale to będzie na pewno duża demonstracja i będziemy zapraszać też inne ugrupowania, inne środowiska. Kontekst samorządowy będzie tu oczywisty - dodał.

Schetyna był pytany w środę, w części internetowej programu "Jeden na jeden" w TVN24, czy będzie kandydatem PO w wyborach na premiera, a obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk zostanie kandydatem Platformy na prezydenta. Szef PO odpowiedział, że planem partii jest "wygrać wybory samorządowe, wygrać wybory europejskie, wygrać wybory parlamentarne i później zaproponować - być może - wracającemu z Brukseli Donaldowi Tuskowi" zostanie kandydatem PO na prezydenta. Zaznaczył, że decyzja należy do Tuska, "bo to on będzie decydował, czy będzie kontynuował karierę w Europie, czy wróci do Polski".

Dopytywany, czy chciałby, żeby Tusk wrócił do Polski odpowiedział: "oczywiście, że tak". Zdaniem szefa PO "doświadczenie, pozycja międzynarodowa" Donalda Tuska "to jest wielki atut dla Polski i wielki argument dla nas wszystkich".

Czytaj też: Tusk: PiS nie jest na wieki wieków

14 kwietnia ma się odbyć konwencja PiS w Warszawie m.in. z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Beaty Szydło oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Schetyna pytany, czy Platforma Obywatelska zamierza zorganizować "alternatywną konwencję" tego samego dnia, odpowiedział, że 12 maja PO zorganizuje "marsz wolności, tak jak co roku w Warszawie".

Dopytywany, czy marsz będzie połączony z konwencją powiedział, że "być może tak". "Szukamy tej formuły, bo to kwestia jednak zbudowania, zorganizowania tego na kilkadziesiąt tysięcy ludzi" - tłumaczył. "Nie wiadomo, czy uda nam się połączyć to z konwencją wprost, ale to będzie na pewno duża demonstracja i będziemy zapraszać też inne ugrupowania, inne środowiska" - mówił. Dodał, że "kontekst samorządowy będzie tu oczywisty".

Schetyna pytany, jaka będzie propozycja PO w wyborach, jeśli Prawo i Sprawiedliwość zaproponuje rozszerzenie programu 500 plus odpowiedział: "będziemy pytać, czy dalej wypłacają sobie nagrody". "Dali 500 złotych na drugie i następne dziecko, a sobie dali po 70 tysięcy nagród" - dodał. "Dalej uważają, że nagrody były w porządku i że należały im się, bo ciężko pracowali - to jest prawdziwa twarz PiS" - mówił.

Podczas konwencji 14 kwietnia Prawo i Sprawiedliwość podsumuje dwa lata swych rządów; nakreśli też założenia programowe na kolejne lata.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (24 komentarzy)

 • :-) 2018-04-09 09:30:32
  Do Laura Miletich: W tej chwili cały świat ma nas za idiotów bo wybraliśmy populistyczno-szowinistyczną partię na swoich przedstawicieli i Adriana na prezydenta. Śmiać sie raczej nie śmieją bo to raczej groźne niż śmieszne.
 • Laura Miletich 2018-04-08 06:21:41
  Jezeli Tusk zostanie Prezydentem Polski to caly swiat bedzie sie z nas smial I mial nas za idiotow
 • ZKO Kraków 2018-04-04 23:44:26
  Do :-): ZDYCHAJ SCIERWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • :-) 2018-04-04 23:20:42
  Do MPO Kraków: Zrozumiałem że masz problemy emocjonalne co wyjaśnia dlaczego głosujesz na PIS. Liczysz że jak za komuny państwo pisuarowe czyli neokomuna będzie finansować nierobów i leni jak ty i do szału cię doprowadza że może do władzy dojść partia która nie da na flaszkę za darmo. Swoją drogą miło że przyznałeś się do nicka MPO i odpisałeś. Bardzo liczę na kontynuację bo widzę że nie dajesz rady intelektualnie i bardzo jestem ciekawy kolejnych wypowiedzi w stylu wyborcy partii którą tak godnie reprezentujesz. Teraz pewnie pijesz ale jutro odpisz koniecznie.
 • Psychiatra stalina 2018-04-04 22:10:41
  EEEEEEEEEEEEEEEEE, (...) moża czas leki zażyć, bo znów ci ładnie odwaliło. Że też świrów dopuszczaja do internetu !!! Nie dośc, że bolszewik to jeszcze psychiczny !!!
 • ZKO Kraków 2018-04-04 20:52:46
  Do :-): Twoje argumenty to k.......wstwo polityczne. Takimi samymi argumentami posługują się Tusek, Schetynow, dziwka Laubauerka i hołota z KOD-u i zaprzańcy Obywatele RP. Ale przyjdzie czas i wami też się zrobi odpowiedni porządek, podobnie jak zrobiono porządki z prokuratorami i sędziami z bolszewickich sądów, z tą kastą pariasów patriotyzmu, bo takimi byli. Jeszcze ta Gersdorf "podskakuje" ale już niebawem przestanie. Zrozumiałeś matole ?!
 • ZKO Kraków 2018-04-04 20:43:02
  Do :-): Takie ścierwa jak ty rozumią tylko nakazy i zakazy bo nie potrafią myśleć i analizować samodzielnie. 13 grudnia nie spałeś bo wykonywałeś rozkazy bandytów Jaruzelskiego, Kiszczaka i pozostałych wrogów Polski. Teraz żryj kamienie !Kaczyński dla takiej hołoty jak ma za dobre serce, ja bym bym wam zrobił taką "Europę"żebyście pamiętali przez kilka pokoleń. Zaprzańcy ! Po esbecku, manipulując przekręcasz (...) mój nick. To klasyczna esbecka metoda, jednocześnie potwierdzająca prymitywizm umysłowy i szkolenia kgb. Ty k....! K.... K.... polityczna !
 • :-) 2018-04-04 20:29:38
  Do MPO Kraków: W odróżnieniu od Kaczyńskiego, 13 grudnia ja nie spałem do południa a co do Berezy wierzę że tak byś chciał karać rodaków za poglądy. Wpisuje się to w wasz sposób naśladowania komuny. Jesteście komuną bis - nową i ulepszoną. Swoją drogą potrafisz pokazać klasę jaką reprezentuje twoje siermiężno - nieróbskie ugrupowanie.Miło mi niezmiernie że nie potrafisz znaleźć argumentów i musisz się posunąć do prymitywnych obelg i gróźb. Tacy właśnie jesteście i dlatego jak każde rządy prymitywów zostaniecie wysłani na śmietnik historii.
 • ZKO Kraków 2018-04-04 19:32:20
  Do :-): Będziesz śmieciu niebawem w "berezie" albo ja ci zrobię program "Cela+" bo tam jest twoje miejsce i twoich kolesiów zdrajców z KOD-u i esbecji. A jak macie za małe emerytury to żryjcie kamienie !
 • ZKO Kraków 2018-04-04 19:27:37
  Do :-): Analfabeto, prostaku, szmato, popaprańcu, kanalio i świnio ! To są twoje cechy charakterystyczne ! Zaprzańcu !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA