REKLAMA

Wybory: Kto będzie nowym liderem KOD? Szumełda: Kijowski ma wciąż szanse

  • Autor: PAP/AT
  • 09 stycznia 2017 09:11
Wybory: Kto będzie nowym liderem KOD? Szumełda: Kijowski ma wciąż szanse Nowy lider KOD? Mateusz Kijowski nadal ma szansę (fot.kod-pomorze.pl)

• Mateusz Kijowski wciąż ma szanse wygrać wybory na lidera KOD - powiedział wiceprzewodniczący KOD Radomir Szumełda.
• Jeśli tylko komisja rewizyjna i audytor zewnętrzny stwierdzą, że nie było naruszenia przepisów - dodał Szumełda.

Jak wcześniej informowaliśmy pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie - jak ustalili dziennikarze - chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł.

Szumieła był pytany w poniedziałek w TOK FM, czy sprawa Kijowskiego, przekreśla jego szanse jako szefa Komitetu Obrony Demokracji. W opinii wiceprzewodniczącego KOD, Kijowski powinien zawiesić się w funkcji przewodniczącego do czasu wyjaśnienia tej sprawy. Zaznaczył, że komisja rewizyjna to szansa na oczyszczenie Kijowskiego. "Komisja Rewizyjna i audytor zewnętrzny to jest również szansa na oczyszczenia Mateusza z tych wszystkich wątpliwości" - mówił. "Jeśli komisja rewizyjna i audytor zewnętrzny stwierdzą, że nie było naruszenia ani przepisów wewnętrznych, ani przepisów prawa, wszystko jest w porządku, to jasne, że (Kijowski) ma szanse wygrać wybory" - powiedział Szumełda.

Szumełda odniósł się również do informacji, że firma lidera KOD świadczyła usługi informatyczne dla KOD. "Zgodnie z moją wiedzą, ta firma nie wykonywała tych usług" - powiedział. Jak zaznaczył, te usługi były wykonywane przez wolontariuszy. Dopytany, za co pieniądze KOD-u trafiały na konto firmy Mateusza Kijowskiego, odparł, że jest to pytanie, na które powinna odpowiedzieć komisja rewizyjna.

Kijowski mówił w ubiegłym tygodniu, że pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM-Studio, nie są "z puszek", to były darowizny kierowane. Jak dodał, od wielu miesięcy nie pracuje już w tej spółce. W sobotnim oświadczeniu zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi informacje i dokumenty wyjaśniające okoliczności sprawy finansowania. Przeprosił za przyczynienie się do kryzysowej sytuacji w KOD. Chce też przyspieszenia terminu zjazdu KOD na 18 lutego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA