REKLAMA

Wybory: Małgorzata Wassermann lub Mariusz Andrzejewski kandydatem PiS na prezydenta Krakowa

  • Autor: PAP/AT
  • 02 listopada 2017 11:35
Wybory: Małgorzata Wassermann lub Mariusz Andrzejewski kandydatem PiS na prezydenta Krakowa Kandydatura Małogorzaty Wassermann na prezydenta Krakowa jest najmocniejsza - powiedział Terlecki (fot.shutterstock)

PiS na początku 2018 roku zgłosił swojego kandydata na prezydenta Krakowa. Pod uwagę brani są m.in. Małgorzata Wassermann i Mariusz Andrzejewski.

• PiS jeszcze nie zgłosił swojego kandydata na prezydenta Krakowa, ale zrobi to na początku roku - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

• Najpoważniejszą kandydaturą na prezydenta Krakowa jest kandydatura posłanki PiS Małgorzaty Wassermann – powiedział zaznaczył.

• Przeprowadzimy badania wewnętrzne. One pokażą skalę poparcia dla naszych kandydatów - dodał.

Jak wyjaśnił Terlecki, na antenie Radia Kraków, PiS jeszcze nie zgłosił swojego kandydata na prezydenta Krakowa, ale zrobi to na początku roku. Przyznał, że pod uwagę brana jest także kandydatura prof. Mariusza Andrzejewskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego, a także inne. "Są (inne nazwiska-red.), poczekajmy. Przeprowadzimy badania wewnętrzne. One pokażą skalę poparcia dla naszych kandydatów" - zaznaczył. Podkreślił jednak, że kandydatura Wassermann jest "najmocniejsza".

Pytany o zaproponowaną przez wicepremiera Jarosława Gowina, kandydaturę wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz na prezydenta Krakowa ocenił, że jest to "działanie PR-owskie partii (wicepremiera Jarosława Gowina)". "On (Gowin) deklarował od początku, że jak będziemy mieć kandydata, to jego partia nie wystawi kontrkandydata" - powiedział Terlecki.

Szef Polski Razem wicepremier Jarosław Gowin poinformował na początku października, że jego ugrupowanie rekomenduje, by wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa, była wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Terlecki odpowiedział wówczas: "Ogłoszona przez Jarosława Gowina kandydatura wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz na prezydent Krakowa nie jest uzgodniona z PiS".

Proszony o komentarz nt. reformy szkolnictwa, zaproponowanej przez Gowina, Terlecki odpowiedział, że znał założenia projektu i że nie cieszy się on jego poparciem.

"Ale on (projekt-red.) się zmienia, słyszę o kolejnych zmianach, o wycofywaniu się ze szkodliwych pomysłów. To jest jeszcze w odległej sferze" - podkreślił i zaprzeczył, by projektem ustawy - jak zapowiadał Gowin - z końcem grudnia lub w styczniu zajął się Sejm. "To daleka droga. Zmian będzie wiele" - dodał.

Według Terleckiego, projekt nie będzie punktem zapalnym w ramach koalicji prawicy. "Nie sądzę też, żeby Gowin upierał się przy powszechnie krytykowanych pomysłach" - podkreślił.

Projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, Gowin przedstawił 19 września podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie. Od tego dnia rozpoczął się ponad dwumiesięczny okres konsultacji projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Policzmy Głosy 2017-11-03 08:46:32
    Do Madera: Trochę spóźniony apel. Po 1989 zasiali ziarno w agorze a później wymknęło się to zjawisko spod jakiejkolwiek kontroli. Wysyp tego elementu właśnie obserwowaliśmy w latach 2007-2015 i to w najgorszej dla Polaków formie bo poprzez zajmowane stanowiska w rządzie polskim (rostkowski, sikorski, neumann, pitera itp typki spod ciemnej gwiazdy). Ostatni żyd trzymający się stołka rękami i nogami pozostał do wyeliminowania w warszawskim ratuszu
  • Madera 2017-11-03 08:25:24
    ŻADNYCH ŻYDÓW.....TO POLSKI KRAJ I ŻYD NIECH DO IZRAELA SIĘ ZAWIJA......POLACY NA POLSKICH WÓJTÓW, PREZYDENTÓW,STAROSTÓW.....KONIEC Z ŻYDOWSKĄ OKUPACJĄ ! POSPRZĄTAMY PO ŻYDACH !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA