REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: marszałek z PSL chce zostać posłem

  • Autor: PAP
  • 10 września 2015 19:18
Wybory parlamentarne 2015: marszałek z PSL chce zostać posłem Podjąłem zdecydowaną decyzję, żeby zostać posłem – zapewnia marszałek Baszko. Fot. baszko.pl

Marszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko, lider regionalnej listy PSL do Sejmu w jesiennych wyborach zapowiedział, że jeśli zostanie posłem, zrezygnuje z funkcji marszałka. Z tej samej listy wystartuje także były poseł SLD.

Podjąłem zdecydowaną decyzję, żeby zostać posłem Rzeczpospolitej Polskiej - powiedział Baszko pytany, czy w razie wyboru przyjmie mandat posła, czy też z niego zrezygnuje na korzyść następnego kandydata i pozostanie marszałkiem województwa.

Jak uzasadnił, na jego decyzję o walce o sejmowy mandat miało wpływ to, że wiele spraw, które do niego trafiają, można - jego zdaniem - rozwiązać ze szczebla wyższego niż samorząd.

Lista w poniedziałek

Baszko poinformował, że w poniedziałek zostanie zaprezentowana cała lista kandydatów PSL w Podlaskiem. Dodał, że jest ona "kompletna, pełna, gotowa do rejestracji nawet od jutra", o niektórych kandydatach była już wcześniej mowa.

Poszczególni kandydaci mają się prezentować w cyklach spotkań, po formalnej rejestracji listy. Wiadomo, że na drugim miejscu ma być obecny wicewojewoda podlaski Wiesław Żyliński.

Jest były poseł SLD

Baszko przedstawił jednego z kandydatów, który zajmie na tej liście ostatnie miejsce. To były poseł SLD, konstytucjonalista z Uniwersytetu w Białymstoku dr Jarosław Matwiejuk.

Baszko powiedział o Matwiejuku, że jest osobą znaną, z którą samorządowcom w sejmiku województwa dobrze się z nim współpracowało na rzecz regionu, gdy Matwiejuk był posłem.

Sam Matwiejuk poinformował, że zdecydował o starcie w wyborach z listy PSL, bo chciały wesprzeć tę partię w wyborach i przyjął propozycję kandydowania. Podkreślił, że pozostaje bezpartyjny.

Jarosław Matwiejuk podkreślił, że pozostaje bezpartyjny. Fot. youtube.com

Zdecydowałem się być nadal bezpartyjnym ekspertem, konstytucjonalistą, poprzeć program i oddać się do dyspozycji - mówił Matwiejuk.

W jego ocenie, to PSL pośród wszystkich partii ma najlepszą orientację w sprawach dotyczących sytuacji województwa, ale kraju również. "Zna problemy ludzi i co najważniejsze, chce je rozwiązywać". Mówił, że najbardziej przekonało go podejście PSL do wrześniowego "nieszczęsnego" - jak się wyraził - referendum, któremu było przeciwne i proponowało pieniądze z organizacji referendum przeznaczyć na pomoc dla rolników w związku z suszą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA