REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: Oto liderka listy Zjednoczonej Lewicy

  • Autor: TM
  • 01 września 2015 09:48
Wybory parlamentarne 2015: Oto liderka listy Zjednoczonej Lewicy Walczymy o zmniejszanie różnic pomiędzy mieszkańcami Warszawy i reszty regionu - powiedziała Paulina Piechna-Więckiewicz. Fot. paradarownosci.eu

Liderką listy Zjednoczonej Lewicy w Siedlcach ma być wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej Paulina Piechna-Więckiewicz. Na drugim miejscu znalazła się dotychczasowa posłanka Stanisława Prządka.

To według informacji IAR nie podoba się części lokalnych działaczy.

"Lista się poukłada"

Mam nadzieję, że to nie przeszkodzi lewicy w skutecznej walce o mandat poselski w tym okręgu. Polityka, a zwłaszcza układanie list wyborczych budzą emocje, ale lista się poukłada i cała Zjednoczona Lewicapowalczy o reprezentację w parlamencie także w okręgu siedleckim - powiedziała Paulina Piechna-Więckiewicz.

Liderka listy zapowiedziała, że kampania Zjednoczonej Lewicy będzie autentyczna. Dlatego na wschodzie Mazowsza, gdzie rekordowe poparcie notuje PiS, będzie wskazywać również na błędne decyzje tej partii. Wymieniła wśród nich likwidację trzeciej stawki podatku dochodowego.

"Wyrównywania szans i zmniejszania różnic"

Wiceszefowa SLD dodała, że kampania Zjednoczonej Lewicy na Mazowszu będzie się koncentrowała wokół problematyki wyrównywania szans i zmniejszania różnic pomiędzy mieszkańcami Warszawy i reszty regionu

Jak zauważyła właśnie taki podział Polski i Mazowsza jest paliwem, który napędza polityczną koniunkturę PO i PiS-u. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA