REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020 r.: Donald Tusk kandydatem na prezydenta Polski?

  • Autor: AT/PAP
  • 22 grudnia 2017 07:56
Wybory prezydenckie 2020 r.: Donald Tusk kandydatem na prezydenta Polski? Są tacy, którzy o tym marzą, że Donald Tusk wróci jak gen. Anders na białym koniu - powiedział Grzegorz Scehtyna (Donald Tusk, fot.shutterstock.com)

Donald Tusk wróci na Boże Narodzenie i wtedy wszystko się otworzy - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna pytany, czy obecny szef Rady Europejskiej będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Szef PO został zapytany w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", czy obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk będzie kandydował w przyszłych wyborach prezydenckich w Polsce.

- On do grudnia 2019 nie będzie mógł nic powiedzieć. Wróci tu wówczas na Boże Narodzenie i wtedy wszystko się otworzy - powiedział polityk.

Schetyna na pytanie, czy po powrocie Tuska do Polski, skróci swoją kadencję na stanowisku przewodniczącego Platformy, odparł: - To jest niemożliwe.

Czytaj też: Paweł Kukiz chce zostać prezydentem Polski?

- To byłoby przerwanie kadencji. Jak premier Mateusz Morawiecki z wcześniejszym powrotem ze szczytu unijnego. Donald Tusk przekaże urząd swojemu następcy. Styl, w jakim to zrobi, będzie ważny - podkreślił.

Jak dodał, słyszał, że są tacy, którzy o tym marzą, że Tusk wróci jak gen. Anders na białym koniu. Dopytywany, czy również wśród członków PO, odpowiedział: - Pewnie także.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA