REKLAMA

Wybory: Rafał Trzaskowski kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy

  • Autor: PAP/AT
  • 23 listopada 2017 11:00
Wybory: Rafał Trzaskowski kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna uzgodnili, że wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy będzie Rafał Trzaskowski (fot.twitter.com/Nowoczesna)

PO i Nowoczesna dogadali się w sprawie kandydata na prezydenta Warszawy. Wspólnie wystawią Rafała Trzaskowskiego.

"Poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej - kandydatem na wiceprezydenta stolicy" - poinformowali szefowie PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.

Szefowie obydwu partii zapowiedzieli też dalsze rozmowy w celu uzgodnienia kandydatów na prezydentów innych miast. Proces jednoczenia opozycji wchodzi w nowy etap - oświadczyli Schetyna i Petru.

Czytaj też: Trzaskowski: Jeżeli PO nie wyciągnie wniosków z ostatnich lat to nie wygra żadnych wyborów

Rabiej poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że Trzaskowski jest wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. "Ja jestem kandydatem na wiceprezydenta Warszawy i razem będziemy starali się o to, żeby wygrać wybory w Warszawie" - oświadczył Rabiej.

Rafał Trzaskowski będzie kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych w 2018 r. (Rafał Trzaskowski, fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

"Jestem zadowolony z tego porozumienia, zawsze byłem zwolennikiem gry zespołowej, zwłaszcza w doskonałej drużynie, to będzie rozwiązanie dobre dla warszawiaków, dobre dla opozycji i dobre dla Polski" - podkreślił polityk Nowoczesnej.

Schetyna przekonywał, że proces jednoczenia opozycji wchodzi w nowy etap. Zapowiedział, że PO i Nowoczesna chcą współpracować, wspierając swoich kandydatów w wyborach na prezydentów miast. "Chcemy także budować szerszy projekt wspólnego występowania, wspólnej pracy na rzecz sejmików, tam chcemy szerokiej, otwartej, obywatelskiej koalicji i taką zbudujemy" - zapowiedział lider PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA