REKLAMA

Wybory samorządowe 2018: Kogo PO wystawi w wyborach na prezydenta Warszawy? Schetyna: Jest kilka osób

  • Autor: PAP/AT
  • 03 lutego 2017 10:30
Wybory samorządowe 2018: Kogo PO wystawi w wyborach na prezydenta Warszawy? Schetyna: Jest kilka osób Jest kilka osób ze środowiska PO, które mają szanse na wygranie wyborów na prezydenta Warszawy - powiedział Schetyna (Grzegosz Schetyna, fot.schetyna.pl)

• Do końca lipca PO będzie chciała wybrać swego kandydata na prezydenta Warszawy - zapowiedział szef Platformy Grzegorz Schetyna.
• Wśród osób, które według niego, mają szansę na wygranie wyborów wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego.

Schetyna powiedział w radiowej Trójce, że jest kilka osób ze środowiska PO, które mają szanse na wygranie wyborów na prezydenta Warszawy.

"Na pewno, czy marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, czy przewodniczący regionu Andrzej Halicki, czy Rafał Trzaskowski, parlamentarzysta, były eurodeputowany" - mówił szef PO.

Poinformował, że do końca lipca tego roku PO będzie chciał wyłonić kandydata, który wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy. "Do końca lipca tego roku, ponieważ to jest procedura, którą będziemy przeprowadzać przez rady powiatu, przez rady regionów i później przez zarząd krajowy" - zaznaczył.

Schetyna ocenił, że pomysł PiS ws. zmiany statusu m. st. Warszawy jest absurdalny i katastrofalny. "PiS demoluje ustrój Warszawy. Z miasta, które jest europejską metropolią i świetnie się rozwija stworzy moloch, który ma konstrukcję taką, która ma pomóc wygrać im wybory" - mówił. "To będzie wielki moloch zarządzany z ratusza przez prezydenta, którego wskaże PiS" - dodał szef Platformy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA