REKLAMA

Wybory samorządowe: Kto kandydatem na prezydenta Warszawy? Nowoczesna, PO i PiS wybierają

  • Autor: PAP/AT
  • 29 marca 2017 10:15
Wybory samorządowe: Kto kandydatem na prezydenta Warszawy? Nowoczesna, PO i PiS wybierają Kto będzie kandydatemna prezydenta Warszawy z ramienia Nowoczesnej, PiS i PO? (fot.PTWP)

Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jacek Sasin, Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki, a może  Rafał Trzaskowski? Partie polityczne rozważają, kto będzie ich kandydatem na prezydenta Warszawy.

• Szef Nowoczesnej Ryszard Petru wskazuje, że z ramienia jego partii w stołecznych wyborach może wystartować Kamila Gasiuk-Pihowicz.

• Z kolei dla Małgorzaty Gosiewskiej najlepszym kandydatem PiS byłby Jacek Sasin.

• Wśród osób z ramienia PO wymieniani są Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki i Rafał Trzaskowski. 

Podczas porannej rozmowy w radiu TOK FM Ryszard Petru pytany m.in. o to, kto będzie kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy stwierdził, że jego ugrupowanie jest właśnie "na etapie zastanawiania się".

"Mamy kandydatów. Obstawiam, że wybory będą na jesieni 2018, w związku z tym ten mały proces wyłaniania kandydatów jest" - stwierdził.

"Mamy kilka propozycji, jedną z nich jest pani Kamila Gasiuk-Pihowicz, ale to jest propozycja, a nie decyzja" - zaznaczył.

Jedną z propozycji Nowoczensej jeśli chodzi o kandydata na prezydenta Warszawy jest Kamila Gasiuk-Pihowicz (fot. Kamila Gasiuk-Pihowicz/Facebook)

O sprawę wyborów na prezydenta stolicy pytana była też posłanka PiS Małgorzata Gosiewska. "Będą o tym decydowały władze partii, są różne propozycje. Uważam, że najlepszym kandydatem byłby Jacek Sasin" - powiedziała Gosiewska.

Kandydata na fotel prezydenta stolicy nie wybrała jeszcze Platforma Obywatelska. Na początku lutego szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że do końca lipca Platforma będzie chciała wybrać swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Wśród osób, które - według niego - mają szansę na wygranie wyborów, wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA