REKLAMA

Wybory samorządowe, Paweł Rabiej: Kandydatowi PO trudno będzie osiągnąć wysokie poparcie w Warszawie

  • Autor: PAP/AT
  • 13 października 2017 10:08
Wybory samorządowe, Paweł Rabiej: Kandydatowi PO trudno będzie osiągnąć wysokie poparcie w Warszawie Rabiej zaznaczył, że jest otwarty na każdy wariant, a startu w wyborach nie traktuje osobiście (Paweł Rabiej, fot.twitter.com/PawelRabiej)

Startu w wyborach na prezydenta Warszawy nie traktuję osobiście, ale nie widzę powodów, dla których miałby ustępować w tym wyścigu Rafałowi Trzaskowskiemu - powiedział Paweł Rabiej (Nowoczesna).

• Nie widzę powodów, dla których miałbym ustępować Trzaskowskiemu  - powiedział Paweł Rabiej (Nowoczesna).

• Zaznaczył, że kandydatowi PO trudno będzie osiągnąć wysokie poparcie w Warszawie.

 

• Dodał, że zaakceptuje kandydaturę posła PO, jeżeli taki będzie efekt ustaleń koalicyjnych pomiędzy PO a Nowoczesną.

Członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie z ramienia Nowoczesnej Paweł Rabiej zapowiedział w piątek w Polskim Radiu 24, że podtrzymuje swoją kandydaturę na prezydenta Warszawy. Jak dodał, zaakceptuje wystawienie jako kandydata opozycji Rafała Trzaskowskiego z PO, "jeżeli taki będzie efekt ustaleń koalicyjnych pomiędzy PO a Nowoczesną".

Pytany, co sądzi na temat słów posła PO Michała Szczerby, który miał powiedzieć, że Rabiej "byłby dobrym wiceprezydentem Warszawy u Rafała Trzaskowskiego z Platformy", odparł: "Stąd jest już tylko krok, żeby Platforma zaakceptowała też moją kandydaturę jako wspólnego przedstawiciela opozycji".

Rabiej zaznaczył, że jest otwarty na każdy wariant, a startu w wyborach nie traktuje osobiście, lecz jednocześnie "nie widzi powodów, dla których miałby ustępować w tym wyścigu Rafałowi Trzaskowskiemu".

Podkreślił, że rozmowy na temat wspólnych list opozycji podczas wyborów samorządowych w ostatnich tygodniach "przybrały na sile". Jego zdaniem opozycja powinna o tym rozmawiać, ale "realistycznie".

W jego ocenie kandydatowi Platformy trudno będzie osiągnąć wysokie poparcie w Warszawie. "Nie tylko ze względu na reprywatyzację, ale też na to, że po 11 latach jest się nieco wypalonym i nie ma się dobrego pomysłu na miasto" - argumentował Rabiej.

Polityk skomentował również aresztowanie b. dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej mec. Grzegorza M. "Tam chodziło o oświadczenie adwokatury dotyczące reprywatyzacji w Warszawie, chodziło o uzgodnienie między urzędnikiem a właśnie tym adwokatem treści, do czego nie powinno dochodzić" - podkreślił.

"Tam mieliśmy do czynienia chociażby z próbami wpływu i kontaktów między adwokaturą i miastem po to, żeby załagodzić pewne stanowiska" - zaznaczył Rabiej. Jego zdaniem to przypadek "etycznie naganny".

Pytany, czy powinna zostać powołana komisja ds. reprywatyzacji, która objęłaby sprawy w całej Polsce, ocenił, że byłoby to "dobrym pomysłem".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA