REKLAMA

Wybory samorządowe: PiS ma kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta Warszawy?

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lutego 2018 09:36
Wybory samorządowe: PiS ma kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta Warszawy? Tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada (fot.shutterstock)

Jak poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski kandydatem na wiceprezydenta Warszawy PiS może być wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, a sam Karczewski - kandydatem na prezydenta stolicy.

Karczewski został spytany w radiowych Sygnałach Dnia, kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Warszawy. "Władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie (...) to kwestia najbliższych tygodni" - powiedział marszałek Senatu.

Dopytywany, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on sam zostanie kandydatem partii na prezydenta Warszawy, a obecny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki kandydatem na wiceprezydenta, Karczewski powiedział: "Taka opcja była i jest brana pod uwagę".

Czytaj też: Wybory samorządowe 2018: Nazwiska kandydatów w miastach wojewódzkich

"Pracujemy, każdy z nas wykonuje swoje zadania. Widzę jak ciężko pracuje Patryk Jaki, ja pracuję w Senacie" - dodał Karczewski.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ANNA 2018-02-15 00:05:15
    No to przerżniemy te wybory w Warszawie. Tylko Beata!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA