REKLAMA

Wybory samorządowe: PO przedstawi kandydatów na prezydentów 50 największych miast

  • Autor: PAP/AT
  • 28 marca 2017 09:25
Wybory samorządowe: PO przedstawi kandydatów na prezydentów 50 największych miast PO przedstawi kandydatów na prezydentów miast (fot.fotolia)

Platforma Obywatelska chce w lipcu przedstawić swoich kandydatów na prezydentów dla największych miast.

• W lipcu przedstawimy kandydatów dla pięćdziesięciu największych miast - powiedział szef klubu Platformy Sławomir Neumann.

• Wcześniej przeprowadzone zostaną konsultacje - wyjaśnił.

• Dodał, że ma swojego faworyta na prezydenta Warszawy i sądzi, że jest to osoba, która wygra.

Na początku lutego szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że do końca lipca Platforma będzie chciała wybrać swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Wśród osób, które - według niego - mają szansę na wygranie wyborów, wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego.

Neumann zapytany we wtorek w TVN24 kto będzie kandydatem PO na prezydenta Warszawy: Halicki czy Trzaskowski, odpowiedział: "Obiecaliśmy naszym wyborcom, że w lipcu przedstawimy kandydatów dla pięćdziesięciu największych miast. Będziemy do lipca prowadzić konsultacje w różnych miastach".

Czytaj też: PO: Chcemy kandydatów, którzy zagwarantują zwycięstwo z PiS

Dopytywany, czy kandydatura Halickiego w Warszawie jest przesądzona, Neumann odpowiedział, że "nic nie jest nigdzie przesądzone w żadnym mieście". Z kolei na pytanie, czy jest w kwestii kandydata na prezydenta Warszawy, "walka" między Grzegorzem Schetyną a obecną prezydent stolicy i wiceszefową PO Hanną Gronkiewicz-Waltz, Neumann odpowiedział, że "nie ma wojny".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA