REKLAMA

Wybory samorządowe: Zjednoczona prawica ma kandydatów na prezydenta Warszawy

  • Autor: PAP/AT
  • 12 marca 2018 12:15
Wybory samorządowe: Zjednoczona prawica ma kandydatów na prezydenta Warszawy Wybory: Patryk Jaki, Stanisław Karczewski, Zbigniew Gryglas oraz Michała Dworczyka wśród potencjalnych kandydatów na prezydenta Warszawy (fot.shutterstock)

Wicepremier Jarosław Gowin potwierdził, że na prezydenta Warszawy ze strony prawicy są cztery kandydatury: Patryk Jaki, Stanisław Karczewski, Zbigniew Gryglas, a ostatnio zaczęto mówić również o kandydaturze Michała Dworczyka.

"W najbliższych dniach najdalej tygodniach obóz zjednoczonej prawicy zacznie przedstawiać kandydatury do wyborów samorządowych" - powiedział wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin.

Wicepremier potwierdził w wypowiedzi dla Radia24, że na prezydenta Warszawy ze strony prawicy są cztery kandydatury: wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, marszałek senatu Stanisław Karczewski, wskazywany przez Porozumienie Zbigniew Gryglas, a ostatnio zaczęto mówić również o kandydaturze ministra Michała Dworczyka.

"Uważam, że każdy z tej czwórki - przekonywał Gowin - jest w stanie osiągnąć w Warszawie dobry wynik. Ale czy wygrać? Mam świadomość, że w dużych miastach, w sześciu największych metropoliach, jakiekolwiek zwycięstwo kandydata zjednoczonej prawicy będzie niespodzianką".

Wicepremier zapewnił, że przygotowania do wyborów samorządowych nie są zagrożone, jak sugerował sędzia Wojciech Hermeliński. "Te obawy były na wyrost" - podkreślił. Dodał, że jeśli będą potrzebne dodatkowe nakłady, żeby te wybory przeprowadzić w sposób maksymalnie transparentny, to należy je ponieść.

Chodzi - powiedział wicepremier - o "poczucie pewności Polaków, że nie było żadnych manipulacji wyborczych, a w 2014 r. pamiętamy wszyscy, że takie odczucie było dosyć powszechne, że jednak do manipulacji doszło. Otóż rozwiążemy te problemy finansowe, innych nie widzę" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA