REKLAMA

Wybory w USA: Paweł Kukiz napisał gratulacje do prezydenta Trumpa

  • Autor: GP
  • 09 listopada 2016 13:24
Wybory w USA: Paweł Kukiz napisał gratulacje do prezydenta Trumpa Paweł Kukiz trzyma za słowo nowego prezydenta USA. Trump obiecał, że wraz z jego prezydenturą skończą się wizy dla Polaków. (fot.:youtube.com)

• Paweł Kukiz w liście do Donalda Trumpa, w którym złożył mu gratulacje, dotknął też kwestii wiz dla Polaków.
• To temat, którym w czasie kampanii wyborczej w USA, Donald Trump przekonywał do siebie polonusów. Obiecywał zniesienie wiz.
• Kukiz w zwycięstwie Trumpa dostrzega zmianę zasad w USA, liczy na podobne zmiany w Europie.

Paweł Kukiz, obok gratulacji wystosowanych do przyszłego prezydenta USA, zwraca uwagę na to, jak kluczowy w wygranej Donalda Trumpa był antyestablishmentowy wydźwięk jego kampanii. Donald Trump został wybrany 45. prezydentem USA w nocy (polskiego czasu) z wtorku na środę (8 na 9 listopada).

- Pana zwycięstwo to zwycięstwo Obywateli Stanów Zjednoczonych przeciwko politycznemu establishmentowi, przeciwko korupcji politycznej elit i wbrew wściekłym atakom stronniczych mediów -  pisał w korespondencji zamieszczonej na stronie na Facebooku Paweł Kukiz i jego polityczni sprzymierzeńcy.

Kukiz podkreśla, że w Polsce ubiegał się o prezydenturę w analogicznych do Trumpa okolicznościach (kampania w 2015 roku). - Nasze postulaty likwidacji przywilejów władzy, zmiany systemu wyborczego, na którym zyskują elity polityczne i na którym najbardziej tracą Obywatele, stanowczych cięć w biurokracji, podobnie jak Pana program zmian dla Ameryki, były obiektem bezpardonowych ataków establishmentu.

Wizy dla Polaków w programie Trumpa, Paweł Kukiz pamięta

Paweł Kukiz, któremu nie udało się przekonać do siebie większości Polaków, podkreślił jak wielkim symbolem może być prezydentura Donalda Trumpa. Kukiz nie zapomniał też o obietnicy, którą w kampanii prezydent elekt USA złożył Polakom i amerykańskiej Polonii.

- Uwagę wielu Polaków zwróciła Pańska deklaracja skutecznego zajęcia się sprawą włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego, zaraz po objęciu urzędu - czytamy w treści listu. - Oczekuję, że jako Prezydent jak najszybciej zrealizuje Pan tę obietnicę.

Kukiz kończy szczerym życzeniem sukcesu.

Wcześniej polityk pisał, także w mediach społecznościowych, że zwycięstwo miliardera może być otrzeźwieniem dla Zachodu. - Mam nadzieję, że zmiana zasad w USA spowoduje powrót zasad w Europie a co za tym idzie i w Polsce - dodawał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA