REKLAMA

Wydarzenia w Polsce głęboko zaniepokoiły Donalda Tuska

  • Autor: PAP/GP
  • 09 grudnia 2015 10:41
Wydarzenia w Polsce głęboko zaniepokoiły Donalda Tuska Donald Tusk w czasie spotkania dyplomatycznego (fot. twitter.com)

Donald Tusk z obawą patrzy na rozwój sytuacji w Polsce. Były premier w Brukseli odniósł się do możliwych trudności wizerunkowych i dyplomatycznych jakie mogą spotkać Polskę w UE.

Szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk powiedział, że jest zaniepokojony niektórymi wydarzeniami w naszym kraju, ale byłby ostrożny, jeśli chodzi o próby stawiania tematu wydarzeń w Polsce na wokandzie w Parlamencie Europejskim.

- Jako Polak wolałbym, żeby Polska nigdy nie była traktowana jako państwo specjalnej troski, które wymaga doglądania, już nie mówiąc o jakiejkolwiek formie kontroli. Byłbym bardzo ostrożny i powściągliwy z takimi próbami stawiania Polski na wokandzie, także tutaj w Parlamencie Europejskim - powiedział w środę w Brukseli polskim dziennikarzom Tusk.

Wcześniej rano konferencja przewodniczących PE zdecydowała, że na razie nie będzie debaty na temat wydarzeń związanych z powołaniem sędziów Trybunału Konstytucyjnego w naszym kraju. Chciały tego trzy frakcje w PE, oprócz chadeków z EPL, także socjaliści i liberałowie. Politycy PO i Nowoczesnej namawiali jednak, żeby na razie nie organizować takiej dyskusji na forum europarlamentu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA