REKLAMA

Wygaszenie Ministerstwa Skarbu jeszcze w tym roku. Jackiewicz chce stanąć na czele nowego podmiotu

  • Autor: PAP/AT
  • 02 czerwca 2016 08:57
Wygaszenie Ministerstwa Skarbu jeszcze w tym roku. Jackiewicz chce stanąć na czele nowego podmiotu Wygaszenie resortu skarbu nastąpi jeszcze w tym roku - powiedział minister (Dawid Jackiewicz, fot.msp.gov.pl)

Minister skarbu Dawid Jackiewicz jest gotów stanąć na czele nowego podmiotu, który na przełomie 2016/17 ma zastąpić Ministerstwo Skarbu Państwa w zarządzaniu majątkiem Skarbu Państwa.

"Wygaszenie resortu skarbu nastąpi jeszcze w tym roku, bliżej grudnia. Takie są założenia, to proces niezwykle skomplikowany, ale myślę, że sobie z tym poradzimy. Z początkiem nowego roku powinien ruszyć nowy podmiot, który zastąpi Ministerstwo Skarbu Państwa, który będzie o wiele sprawniejszy, o wiele bardziej oszczędny, zatrudniający mniej pracowników. To będzie holding lub agencja rządowa" - powiedział minister Jackiewicz.

Czytaj też: Ministerstwo chce ochrony przed wrogim przejęciem dla spółek skarbu państwa

Pytany, czy stanie on na czele nowego podmiotu minister odpowiedział:

"Złożę taką propozycję pani premier. Jeśli ona zostanie zaakceptowana, to jestem gotów, żeby podjąć tego typu działania i stanąć na czele nowego podmiotu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA