REKLAMA

Wyniki wyborów, pierwsze komentarze: "To czas próby dla PO"

  • Autor: Parlamentarny.pl
  • 25 października 2015 21:39
Wyniki wyborów, pierwsze komentarze: "To czas próby dla PO" - To czas próby dla PO - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. kidawa-blonska.pl)

Pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych są już szeroko komentowane. Sprawdź, co o wynikach sądzą inni.

Głos zabrali liderzy PiS, Jarosław Kaczyński i Beata Szydło.

- Skromnie, ale ze zdecydowaniem i projektem. Z mocną drużyną Zjednoczonej Prawicy, a może nawet wielką biało-czerwoną drużyną, będziemy działać dla Polski. Dziękuję –  Jarosław Kaczyński zakończył swoje wystąpienie oddając głos Beacie Szydło.

- Zwyciężyliśmy, bo byliśmy konsekwentni w podejmowaniu tych zadań. Podążyliśmy drogą, którą wytyczył prezydent Lech Kaczyński - powiedziała Beata Szydło.

Przegrani też komentują.

- Zostawiamy Polskę w bardzo dobrym stanie, zwycięscy zobaczą, że kraj rozwija się bardzo dynamicznie - powiedział poseł PO Andrzej Czerwiński.

Tomasz Lis nie szczędzi złośliwości.

- J. Kaczyński panem i władcą Polski - napisał Lis na Twitterze.

- Ewa Kopacz zapowiada, że Polska ma nową lewicę. PO nie zejdzie z drogi, która doprowadziła ją do przepaści. Powodzenia i addio pomidory - komentuje na gorąco Tomasz Terlikowski.

Według analityka politycznego Michała Zielińskiego jutro Zandberg w Pałacu Prezydenckim odbierze Krzyż Zasługi. "Dałbym od razu złoty :)" - napisał na Twitterze.

- Możemy myśleć pozytywnie o tym wyniku – uspokajała marszałek sejmu. – PO będzie potrzebne, bo Polacy chcą byśmy byli w Sejmie. To czas próby dla PO - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska.

Ryszard Petru również jest zadowolony z wyników wyborów.

- Polska zaczyna się już dziś! - Ryszard Petru cieszy się na Twitterze.

- Naszym koalicjantem jest Rzeczpospolita Polska. Czekamy na oficjalne wyniki wyborcze. Zwycięzcą w tych wyborach jest idea przywrócenia państwa obywatelom - skomentował wyniki Paweł Kukiz.

- Będę pilnował by PiS dało 500 zł na dziecko. A inni zwrócili za ośmiorniczki - powiedział Paweł Kukiz po ogłoszeniu wyborów.

 Stefan Niesiołowski ma przeczucie, że Beata Szydło będzie premierem jedynie do kwietnia. Potem stery przejmie Jarosław Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gosc 2015-10-26 07:57:13
    Kaczynski i Szydlo to najgorsze wybory jakie moglabym zobaczyc. Pis kaczynski nie moze rzadzic w Polsce o tym moze tylko snic. Kaczynski odejdz z rzadu Polacy cie nie chca. Twoja gadka i spojrzenie to falsz i drwienie z Polakow. Teraz nie chcesz kontroli to dziwne.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA