REKLAMA

Wypadek premier: Beata Szydło może opuścić szpital w ciągu najbliższych dni

  • Autor: PAP/AT
  • 15 lutego 2017 07:59
Wypadek premier: Beata Szydło może opuścić szpital w ciągu najbliższych dni Premier Beata Szydło w szpitalu (fot.twitter.com/PremierRP)

• Jeżeli wszystko będzie w porządku premier Beata Szydło opuści szpital w ciągu najbliższych dni - powiedziała szefowa jej gabinetu Elżbieta Witek.
• Dodała, że premier czuje się dobrze.

Witek pytana w TVP Info, kiedy premier wyjdzie ze szpitala, odpowiedziała: "nie powiemy, czy dziś czy jutro. Zostawmy to lekarzom".

"Pani premier wie, że jest po takim wypadku, jest w szpitalu, jest podporządkowana decyzjom lekarzy, którzy prowadzą badania kontrolne. Jeżeli będzie wszystko w porządku, a już przechodzi te pierwsze rehabilitacyjne ćwiczenia, w związku z tym myślę, że to będzie w ciągu najbliższych dni, ale czy to będzie dzisiaj, jutro, czy pojutrze, tego nie powiemy, o tym zdecydują lekarze" - podkreśliła szefowa gabinetu premier. "Pani premier jak na taki wypadek czuje się dobrze" - dodała.

Witek zdementowała także informacje pojawiające się w niektórych mediach o tym, że premier może mieć złamania. "Zamieszczanie w tabloidach zdjęć sugerujących, że są jakieś złamania - to są zdjęcia fałszywe. (...) Mówienie o złamaniu kości strzałkowej, naprawdę to jest kompletna bzdura" - podkreśliła.

Dodała, że dlatego między innymi Szydło zdecydowała się, żeby porozmawiać z telewidzami i podziękować za "bardzo dużo życzeń, płynących nie tylko z Polski, ale z całego świata". "Nie tylko ona je odbierała, ale także my, jako współpracownicy. To jest naprawdę bardzo miłe i budujące, że ludzie z taką sympatią podchodzą" - powiedziała szefowa gabinetu premier.

Czytaj też: Opozycja śmieje się z wypadku premier

Witek zaznaczyła, że nie chce komentować złośliwości i hejtu, który pojawiał się w związku z wypadkiem premier. "Ten hejt jest, był i myślę, że będzie, na to pewnie nie znajdziemy dobrego sposobu, ale te najbardziej obraźliwe (wpisy), takie wulgarne, zwłaszcza te, które pojawiają się na Facebooku, są do zidentyfikowania, przecież nie jest tak, że można być bezkarnym w sieci" - podkreśliła.

W piątek ok. godz. 18.30 w Oświęcimiu doszło do wypadku, w którym poszkodowana została premier Beata Szydło. Rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento. 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie miał zacząć skręcać w lewo i zderzyć się z autem, w którym była szefowa rządu. Oprócz niej poszkodowani zostali dwaj funkcjonariusze BOR z tego samochodu, w tym kierowca. We wtorek Prokuratura Regionalna w Krakowie przedstawiła 21-letniemu kierowcy zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, zagrożonego karą do 3 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • popis 2017-02-15 12:46:10
    Ja jej źle nie życzę ale najlepiej żeby tak poleżała sobie incognito po wypadku w powiatowym szpitalu nie dla vip-ów
  • PiS Hańba Wstyd! 2017-02-15 10:00:21
    Powrotu do zdrowia, również na umyśle! W związku z operacją kręgosłupa szyjnego po trzech dobach opuściłem Poliklinikę Neurochirurgiczną, przypadek Pani Premier jest poważniejszy, morze chce załatwić niewinnego dzieciaka kierowcę nie pirata dróg publicznych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA