REKLAMA

Wysokie podwyżki dla urzędników dzięki Beacie Kempie

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 11 sierpnia 2016 11:21
Wysokie podwyżki dla urzędników dzięki Beacie Kempie Za dwa dni ma wejść rozporządzenie premiera przygotowane pod nadzorem szefowej kancelarii. (fot. facebook/Beata Kempa)

• PiS pogrzebał projekt planowanych podwyżek dla parlamentarzystów, członków rządu, pierwszej damy i prezydenta.
• To jednak nie oznacza, że wzrostu wynagrodzeń nie będzie.

Dziennik "Fakt" informuje, że podwyżki dostaną asystenci, pracujący w Kancelarii Premiera. Wszystko za sprawą Beaty Kempy.

Za dwa dni ma wejść rozporządzenie premiera przygotowane pod nadzorem szefowej kancelarii.

Czytaj też: Frankowicze zapowiadają nieposłuszeństwo. Przestaną płacić raty kredytów

Jak informuje "Fakt", asystenci zarabiają obecnie 3100 zł brutto. Po podwyżce mają dostawać ponad 100 proc. więcej. Ich pensje wzrosną bowiem do 6560 zł.

W oficjalnym uzasadnieniu projektu podano, że pensje asystentów nie zmieniały się od 1998 roku, a w tym czasie znacznie wzrosła choćby płaca minimalna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Celina 2016-09-25 13:39:04
  Za to że ktoś poświęca się i pracuje efektywnie tj. normalne że powinien dostać nagrodę!!! W rządzie PO legalnie dawali sobie nagrody za zarzynanie resortów i korupcję, A POLAK NIE MIAŁ NAWET PRACY!!! By żyło się lepiej. .........!!! ... CH.D. i K.K.!!!
 • Polak 2016-08-17 22:11:01
  Do Państwo przestępcze w UE!: Czy Twoim zdaniem średnia zarobków w Warszawie wynosi 4 100 zł brutto? Tu jest mowa o "górnych" zarobkach jakie można przyznać pracownikowi KPRM co oznacza że nie wszyscy dostaną te 6 100 brutto. Nie sprawdzałem ale uważam, że w Kancelarii nie pracuje aż tysiąc osób. Wiem że to są publiczne pieniądze ale wybacz przy ściągalności podatków która już jest większa o 8 mld zł. w stosunku do poprzedniego roku i reformach jakie wprowadza obecny obóz rządzący myślę, że jednak zasługują na te podwyżki. Chociaż wielu to może denerwować to jednak są to ważne osoby dla funkcjonowania państwa i nie chciałbym żeby mieli powody do skuszenia się na z łapówki. Nie wiem jak to wygląda w innych krajach jednak wydaje mi się, że te zarobki wyglądają podobnie. Wolę żeby zarabiali stosownie do odpowiedzialności jaka na nich spoczywa niż mieć obawy że przyjmują łapówy i nie wywiązują się należycie z dbania o interes Polski i Polaków. Państwo przestępcze w UE? - uważam że dzięki PiS Polska w coraz mniejszym stopniu jest takim państwem a są przykłady lepsze od Polski: Grecja, Włochy, Hiszpania, Bułgaria obecnie niestety także Niemcy poprzez swoją politykę imigracyjną ponad głowami obywateli.
 • Państwo przestępcze w UE! 2016-08-17 10:09:16
  Do Polak: ŚREDNIA KRAJOWA NA 2016/2017ROK WYNOSI 4101,36 zł , KOLEJNY SKANDAL I AFERA!!!DLACZEGO UJAWNIŁA, GDZIE POZOSTAŁA CZEŚĆ TYSIĘCZNEJ RZESZY PRACOWNIKÓW KPRM , ŻĄDAJCIE PODWYŻKI, KIERUJĄC PETYCJE W PRZEDMIOTOWEJ ISTOTNEJ DLA DOBRA PORZĄDKU PORWANEGO SPRAWIE DO PREMIER RP !!!
 • Polak 2016-08-17 09:25:13
  Faktycznie podwyżki o 100% w przypadku "górnych widełek" wynagrodzeń mogą budzić złość i zdziwienie. Jednak jeśli chwilę się nad tym zastanowić to mamy wzrost zarobków z 3 100 zł do 6 500 zł brutto. Czy na Warszawę są to duże wynagrodzenia? Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że od tych ludzi, ich kompetencji i zaangażowania w pracę zależy większość spraw z jakimi mamy później do czynienia w codziennym życiu. Ponadto te podwyżki jak przeczytałem dotyczą tylko pracowników KPRM a podana tu liczba mówi o 16 osobach. Nie są to podwyżki dla 460 posłów i 100 senatorów ani nawet dla pani premier czy ministrów. Czy za solidną pracę nie należy się odpowiednie wynagrodzenie? czy ktoś z nas chciałby pracować za 3 100 brutto? Odróżniajmy walkę polityczną od merytorycznych racji, które sami musimy oceniać zamiast słuchać bezkrytycznie wypowiedzi jednych czy drugich polityków.
 • plum 2016-08-12 12:56:53
  ona lekka reka rozdaje nei swoje pieniadze
 • Agata 2016-08-11 14:45:12
  Nie podoba mi się szefowa kancelarii Premiera. Kim są ci asystenci i co robią? Kolejne podwyżki dla nieproduktywnych?
 • polityk prawicowy 2016-08-11 13:49:42
  Solidarna Polska to krętacze!!! Beatka Kempa jeszcze przed wyborami parlamentarnymi myślała w 2014roku jak zjeść gówno spod siebie oby tylko dorwać się do koryta, mogę potwierdzić związek przyczynowo polityczny śmierci Andrzeja Leppera, zajmującego się w powyższym czasie przed 2011rokiem również kulisami afery gruntowej, nawet daty potwierdzają iż, PSL i krętacze PiS-Solidarna Polska rozwinęli skrzydła w przedmiotowej aferze w bezkarności dopiero po śmierci kontrowersyjnego polityka „Samoobrony Andrzeja Leppera”. Główny doradca świętej pamięci Andrzeja Leppera doktor Podgórski i Beatka Kępa znają się jak łyse konie, czy dostała materiał (chcieli wiedzieć co jeszcze inni posiadają na ten temat )od kolegi partyjnego największej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na „B” budowlane dla obrębów miast i gmin ściany wschodniej kraju? Nie!!! Margines społeczny którzy mają cudzą krew na rękach, ”Hańba i Wstyd” dla Kancelarii Premiera Rzeczpospolitej Polskiej!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA