REKLAMA

Wyzwał Kukiza na pojedynek... rycerski. Chce bronić honoru kobiet

  • Autor: GP
  • 07 października 2016 10:11
Wyzwał Kukiza na pojedynek... rycerski. Chce bronić honoru kobiet Paweł Kukiz nie odpowiedział na wyzwanie na pojedynek. (fot.: facebook.com)

• Po słowach Pawła Kukiza o czarnym proteście posypała się na niego krytyka internautów. Do tego stopnia, że poseł doczekał się wyzwania na pojedynek.
• - Pana wypowiedzi nie tylko urągają wizerunkowi męża stanu - napisał do Kukiza wyzywający Piotr Celej, pasjonat średniowiecza z Gdańska.

Słowa posła Pawła Kukiza zirytowały miłośnika średniowiecza z Gdańska. Piotr Celej zdecydował się wyzwać więc posła na pojedynek rycerski, starym honorowym zwyczajem.

Chodzi o wypowiedź Kukiza z początku tygodnia, gdy poseł skrytykował inicjatywę czarnego protestu. - Nie mogę ze względów etycznych zgodzić się na projekt, który mówi "róbta, co chceta ze swoim ciałem" - mówił Kukiz w RMF FM. - Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało - dodawał.

- Pana wypowiedzi nie tylko urągają wizerunkowi męża stanu, ale i zwyczajnej godności mężczyzny - wpisał na stronie Pawła Kukiza na Facebooku Celej. -  Przypomnę, że archetyp mężczyzny wywodzi się z obyczajów rycerskich, później też szlacheckich. Za podobne opinie aż do 1939 roku spotkałyby pana reperkusje od siłowych po banicję towarzyską. W związku z pana wypowiedziami proponuję więc dwa rozwiązania: - przeprosi pan publicznie kobiety oraz przekaże zadośćuczynienie na rzecz samotnych matek - postawił warunek Celej.

Zasugerował również honorowe wyjście z sytuacji: - Wyzywam pana na pojedynek... rycerski oczywiście "załatwię" Panu pasujący komplet zbroi - napisał na Facebooku Celej.

Celej do Kukiza: archetyp mężczyzny wywodzi się z obyczajów rycerskich, później też szlacheckich. (źródło: pixabay)

Co istotne, miłośnik rycerskich zwyczajów zaproponował nawet, że użyczy Kukizowi zbroi i zapewni szkolenie. Kukiz nie odpowiedział na wystosowany do niego apel.

Piotr Celej jest dziennikarzem i nie był jedynym, który wystosował sprzeciw wobec słów posła i lidera Kukiz'15. Na stronie Pawła Kukiza na Facebooku można było przeczytać więcej krytyk pod adresem posła:

- PANIE PAWLE :JEST MI WSTYD ZA PANA WYPOWIEDZ ;WIDZIAŁAM I SŁYSZAŁAM PANA WYPOWIEDZ O KIM PAN MÓWIŁ

- Kukiz oddałem głos na ciebie jest mi wstyd.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mzakrzewski 2016-10-07 15:06:17
    Proponuję pojedynek na maczugi! Panowie! Macie wiele z rycerza! Zakute łby.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA