REKLAMA

Z BOR do SKW? Grudziński kandydatem na wiceszefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego

  • Autor: PAP/AT
  • 20 października 2016 11:21
Z BOR do SKW? Grudziński kandydatem na wiceszefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Tomasz Grudziński (fot.youtube)

• Zastępcą szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego ma zostać były wiceszef Biura Ochrony Rządu płk Tomasz Grudziński.
• Sejmowa komisja ds. służb specjalnych ma zaopiniować jego kandydaturę.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział przed posiedzeniem komisji, że płk Grudziński jest fachowcem i zamierza powierzyć mu to stanowisko. "To były wiceszef BOR, odpowiadał wtedy za bezpieczeństwo podczas wizyt zagranicznych. Niestety został odwołany po zmianie rządu przez premiera Donalda Tuska" - powiedział minister.

Macierewicz pytany, jakimi sprawami w SKW zajmie się nowy zastępca wyjaśnił, że będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór nad dostępem osób do najwyższych tajemnic i certyfikaty bezpieczeństwa. Dopytywany, czy oznacza to przegląd wszystkich wydanych do tej pory przez wojskowe służby certyfikatów dostępu do tajemnic przypomniał, że już w 2007 r. mówił o ok. 700 tego typu dokumentach, które mogły być sfałszowane. "Ja nie jestem mściwy, ale pamiętliwy" - dodał.

Szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS) powiedział, że komisja - obok opiniowania budżetu dla pięciu służb zajmie się w czwartek również kandydaturą Grudzińskiego. Posiedzenie jest zamknięte a dodatkowo po przeniesieniu obrad komisji do nowej sali w budynku S Sejmu dziennikarze nie mają możliwości oczekiwać na ustalenia posłów. Opioła powiedział, że część budżetowa może potrwać do godz. 14.00-15.00 - komisja ocenia projekty budżetów wszystkich pięciu służb - SKW, SWW, CBA, ABW i AW.

Zastępcę szefa SKW powołuje Minister Obrony Narodowej na wniosek szefa tej służby, po zasięgnięciu opinii sejmowej komisji ds służb specjalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Army 2016-10-20 15:42:10
    To wizytę śp. Prezydenta Kaczyńskiego w Gruzji też organizował ?! Ot fachowiec się znalazł. A co ten pan wie o SKW, jaki ma kwalifikacje oprócz poparcia chorego człowieka Antoniego? Tym bardziej, że nie z BOR (jak w tytule), tylko z emerytury po 9-ciu latach wraca do służby.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA