REKLAMA

Zakończyło się spotkanie prezydenta, premiera i szefa MSZ

  • Autor: PAP/JS
  • 06 marca 2018 18:11
Zakończyło się spotkanie prezydenta, premiera i szefa MSZ Spotkanie trwało ok. dwóch godzin. Według informacji podawanych przez media, tematem spotkania miały być stosunki polsko-amerykańskie. (Jacek Czaputowicz, fot.msz.gov.pl/Gabriel Piętka)

We wtorek (6 marca) przed godz.18 zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSZ Jacka Czaputowicza oraz szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego.

Spotkanie trwało ok. dwóch godzin. Według informacji podawanych przez media, tematem spotkania miały być stosunki polsko-amerykańskie.

We wtorek portal onet.pl podał, że "Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz - do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać".

Według portalu istnienie ultimatum potwierdza notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie z 20 lutego, dwa tygodnie po podpisaniu przez prezydenta Polski ustawy o IPN i skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego. Z notatki ma wynikać m.in., że do momentu zażegnania sporu o nowelę ustawy o IPN, USA wprowadzają dla polskich władz zakaz kontaktów dwustronnych na najwyższym szczeblu Białego Domu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA