REKLAMA

Zalewska: Nie można zmienić terminu wejścia w życie reformy

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 20:40
Zalewska: Nie można zmienić terminu wejścia w życie reformy Anna Zalewska odpowiadała w Sejmie na pytania posłów (fot. Sejm/twitter)

Nie można zmienić terminu wejścia w życie ustaw reformujących edukację i zmieniających system - powiedziała w Sejmie minister edukacji Anna Zalewska podczas drugiego czytania projektów: Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe.

Podczas drugiego czytania projektów pytania do nich zadało ponad 40 posłów. Odpowiadając na nie, minister edukacji zwróciła się do opozycji: "Kiedy państwa słuchałam, stwierdziłam jednoznacznie, że rzeczywiście nie można zmienić terminu wejścia w życie tejże ustawy i zmiany systemu, dlatego że każde państwa wystąpienie pokazywało, że właściwie państwa nie interesuje szkoła podstawowa; dla was to ciemnogród, to miejsce absolutnie niedofinansowane, zapomniane przez samorząd".

Zalewska zwróciła uwagę na to, że opozycja nie poruszała tematu liceów ogólnokształcących. Jak mówiła, z wypowiedzi opozycji wynika także, że nie ma dla nich znaczenia szkolnictwo zawodowe i pracodawcy, a "matura po szkole po szkole branżowej jest maturą gorszą, dyskwalifikującą uczniów chodzących do tej szkoły".

Czytaj też: PSL za odrzuceniem projektów reformujących edukację

Według niej, to, co trzeba teraz robić, to rozmawiać na temat reformy "szczególnie w tych miejscach, gdzie państwo (opozycja-red) przychodzą i mówią o tym, że jest chaos".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • madagaskar@ 2016-12-13 21:58:58
    Uczyłem 20 lat w 8 klasowej szkole podstawowej i 10 lat w gimnazjum, jestem zdecydowanie za likwidacją gimnazjum. Gimnazja to wsteczność i szkodliwośc dla uczniów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA