REKLAMA

Zamach w Berlinie: Kaczyński złożył kondolencje rodzinie zamordowanego Polaka

  • Autor: PAP/AT
  • 21 grudnia 2016 11:05
Zamach w Berlinie: Kaczyński złożył kondolencje rodzinie zamordowanego Polaka W Polsce zagrożenie terrorystyczne jest niewielkie - powiedział prezes PiS (Jarosław Kaczyński, fot.youtube.com)

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył kondolencje rodzinie zamordowanego Polaka w Berlinie.
• Będziemy bronić Polski przed tego rodzaju zagrożeniami. Uczynimy wszystko, co możliwe, żeby tego rodzaju wydarzenia się nie powtarzały - zadeklarował prezes PiS.

"Muszę zacząć od kondolencji dla rodziny poległego pana Łukasza Urbana, który został zamordowany w trakcie zamachu (w Berlinie). Chciałem powiedzieć rodzinie, żonie, że bardzo im współczujemy i że uczynimy wszystko, co możliwe, żeby tego rodzaju wydarzenia się nie powtarzały " - powiedział Kaczyński w środę na konferencji prasowej.

W konferencji udział biorą też premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Kaczyński powiedział, że mamy dzisiaj w Polsce taką sytuację, w której zagrożenie terrorystyczne jest niewielkie. "Nasze decyzje, nasze zabiegi jeszcze z poprzedniej kadencji, kiedy władza była inna, z całą pewnością się do tego przyczyniły, no bo gdybyśmy się tutaj otwarli (na imigrantów) to pewnie to zagrożenie byłoby znacznie większe" - podkreślił prezes PiS.

"Będziemy bronić Polski przed tego rodzaju zagrożeniami, jest naprawdę wielką tragedią, że mimo iż wydaje się, że Polska jest bezpieczna, to jednak Polak, polski obywatel, mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, zresztą mieszkający bardzo niedaleko od granicy zginął, został zamordowany, to jest nieszczęście dla nas wszystkich" - mówił prezes PiS.

Czytaj tez: Zamach w Berlinie: Błaszczak zapewnia, że ABW działa. Nie ma zagrożenia

Ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych w poniedziałek wieczorem wjechała w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym na Breitscheidplatz w Berlinie. Zginęło 11 osób. Dwunastym zabitym jest polski kierowca TIR-a, którego ciało znaleziono w szoferce pojazdu. Został on najprawdopodobniej zastrzelony z broni małokalibrowej.

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere powiedział we wtorek, że nie ma wątpliwości, iż w poniedziałek w Berlinie doszło do zamachu. Prokurator generalny Niemiec Peter Frank mówił we wtorek, że zatrzymany w poniedziałek obywatel Pakistanu, podejrzany o skierowanie ciężarówki w tłum, może nie być sprawcą zamachu. Jak dodał, nikt do tej pory nie przyznał się do czynu.

Więcej o tym co Jarosław Kaczyński mówił o sytuacji politycznej w Sejmie przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA