REKLAMA

Żandarmeria Wojskowa ma nowego komendanta głównego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 28 grudnia 2015 12:08
Żandarmeria Wojskowa ma nowego komendanta głównego Płk Tomasz Połuch dotychczas był komendantem Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie (fot. zw.wp.mil.pl)

Pułkownik Tomasz Połuch został nowym komendantem głównym Żandarmerii Wojskowej. Zastąpił na tym stanowisku gen. bryg. Piotra Nideckiego, który przeszedł do rezerwy.

Zmiany w ŻW nastąpiły w Wigilię. Płk Tomasz Połuch jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W 2004 roku ukończył Akademię Obrony Narodowej i został wyznaczony na stanowisko szefa Wydziału Dowodzenia w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. W 2006 roku objął obowiązki szefa sztabu w Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, a następnie starszego specjalisty w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej.

 W 2008 roku został zastępcą komendanta Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Od 1 września 2012 roku był komendantem Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. W styczniu 2014 roku został wyznaczony na stanowisko komendanta Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

Żandarmeria Wojskowa to organ, który m.in. pilnuje przestrzegania dyscypliny wojskowej, ochrania porządek publiczny na terenach i obiektach jednostek wojskowych oraz w miejscach publicznych.

Do zadań ŻW należy także ochranianie życia i zdrowia ludzi oraz mienia wojskowego przed zamachami naruszającymi te dobra, zwalczanie klęsk żywiołowych, nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i likwidowanie ich skutków oraz czynne uczestniczenie w akcjach poszukiwawczych, ratowniczych i humanitarnych, mających na celu ochronę życia i zdrowia oraz mienia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tomek 2015-12-28 15:31:40
    MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA