REKLAMA

Zandberg: zbudujemy inny model polityki

  • Autor: TM
  • 26 października 2015 03:51
Zandberg: zbudujemy inny model polityki Zbudujemy inny model polityki – podkreślał Zandberg. Fot. youtube

Udowodniliśmy, że inna polityka jest możliwa; że jest możliwa polityka robiona przez zwykłych ludzi i w interesie zwykłych ludzi; że jest możliwa polityka, która nie kończy się na roszadach w telewizyjnych studiach, a która dzieje się na ulicy - mówił Adrian Zandberg podczas wieczoru wyborczego partii Razem.

Już dziś są nas tysiące, a będą nas dziesiątki tysięcy. Zbudujemy inny model polityki - masowej, demokratycznej, zaangażowanej, wokół programu - podkreślał.

Z sondażu Ipsos dla TVP1, TVN24 i Polsat News wynika, że Partia Razem (3,9 proc. głosów) nie wprowadzi swoich posłów do Sejmu, bo nie przekroczyła 5-procentowego progu wyborczego, dostanie jednak - po przekroczeniu 3 proc. - subwencję z budżetu państwa.

Głosy wywalczone na ulicach

To są 4 proc., które wywalczyliśmy na ulicach, które wywalczyliśmy, chociaż przez większą część kampanii telewizje poświeciły nam 8 sekund- podkreślił Adrian Zandberg.

Jego zdaniem, polityka nie zaczyna się, ani nie kończy w telewizyjnych studiach ani nad urną wyborczą.Polityka jest każdego dnia, kiedy tysiące ludzi z Razem będą w swoich miastach, w swoich miasteczkach, stać po stronie ludzi pracy, organizować się w obronie pracowników, których prawa są łamane, budować spółdzielnie, prowadzić edukację - tam będziemy działać jutro, pojutrze, przez kolejny miesiąc, przez kolejny rok, przez kolejne lata- deklarował.W końcu będzie w Polsce demokratyczna lewica, za którą nie trzeba się wstydzić- zapowiedział.

"Inna Polska jest możliwa"

Według Zandberga Polacy zagłosowali na PiS, bo mieli dosyć "arogancji liberalnego establishmentu".

Zagłosowali dzisiaj na PiS, chociaż nie kochają Antoniego Macierewicza i nie marzą o powrocie Jarosława Kaczyńskiego do władzy. To będzie bardzo szybko widać- powiedział.

Nasza rola to pokazać, że konsekwentnym działaniem i zaangażowaniem społecznym inna Polska jest możliwa, jest możliwa socjalna i demokratyczna alternatywa- zauważył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA