REKLAMA

Zarobki polityków są skandaliczne? "Nie wstydźmy się płacić fachowcom"

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 28 września 2016 10:06
Zarobki polityków są skandaliczne? "Nie wstydźmy się płacić fachowcom" Prezydent Bielska-Białej zaznacza również, że w biznesie ludziom z kwalifikacjami się płaci. Podobnie powinno być w polityce.(Fot. Portalsamorzadowy.pl)

• Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult nazywa skandalicznymi zarobki prezydentów/burmistrzów miast. Jego zdaniem podobnie jest w przypadku prezydenta państwa czy premiera.
• Chodzi o dysonans między pensjami najważniejszych osób w mieście czy państwie, a pensjami szefów spółek.
• Zwraca też uwagę na budzącą wątpliwości ustawę o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami. Jego zdaniem nie ma podstawy prawnej, by przyznać nagrodę roczną za 2016 rok.

- Te regulacje powinny przystawać do świata, w którym funkcjonujemy. Jeśli dyrektor banku ma 15 razy więcej niż prezydent czy premier 40-milionowego państwa, to tak nie powinno być - wyjaśnia w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl Jacek Krywult.

- Musimy się zdecydować, czy postawić na selekcję pozytywną czy negatywną. Jeśli chcemy mieć "bylejakość", to róbmy tak dalej - dodaje.

Prezydent Bielska-Białej zaznacza również, że w biznesie ludziom z kwalifikacjami się płaci. Podobnie powinno być w polityce. W opinii Krywulta ministrowie czy wiceministrowie powinni zarabiać więcej.

- To jest odpowiedzialność, praca 7 dni w tygodniu. W naszym kraju wstydzimy się, ile zarabiamy. To nie przystaje do normalnych sytuacji na całym świecie. Nie wstydźmy się płacić fachowcom. Porównywanie zarobków ministra czy prezydenta do minimalnej płacy jest niepoważne. Patrzmy, jak w innych, normalnych krajach sprawy te są uregulowane - komentuje.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Olo 2016-09-28 11:13:04
    Urzędnicy powinni zarabiać dużo, tylko powinno być ich dużo, dużo mniej. Obecnie sytuacja promuje utrzymywanie, całej armii nisko opłacanych miernot.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA