REKLAMA

Zarząd PO: Do 16 września konsultacje ws. wniosku o odwołanie minister edukacji

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2016 13:28
Zarząd PO: Do 16 września konsultacje ws. wniosku o odwołanie minister edukacji Borys Budka podkreślił, że Platforma negatywnie ocenia dotychczasową pracę Anny Zalewskiej na stanowisku szefowej MEN(fot. mat. pras.)

• PO rozważa złożenie w Sejmie wniosku o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej - do 16 września ma w tej sprawie przeprowadzić konsultacje z samorządowcami, nauczycielami i rodzicami.
• Takie ustalenia zapadły podczas poniedziałkowych obrad zarządu PO.

- Jeśli chodzi o panią minister Zalewską, ustaliliśmy, że Platforma Obywatelska do 16 września przeprowadzi konsultacje ze środowiskami samorządowymi, nauczycielskimi, związkowymi, jak również organizacjami rodziców. Po tych konsultacjach zostanie podjęta decyzja, czy będzie wniosek o wotum nieufności - powiedział dziennikarzom po posiedzeniu zarządu Platformy jej wiceszef Borys Budka.

Podkreślił, że Platforma negatywnie ocenia dotychczasową pracę Anny Zalewskiej na stanowisku szefowej MEN. - Natomiast chcemy, by tutaj swój głos wyraziły również osoby najbardziej zainteresowane: samorządowcy, nauczyciele i rodzice - wyjaśnił Budka.

Czytaj też: Gronkiewicz-Waltz: Będzie przetarg ws. audytu procesu reprywatyzacji w stolicy

O możliwym wniosku o odwołanie Zalewskiej mówił w niedzielę we Wrocławiu szef PO Grzegorz Schetyna. Polityk krytykował zmiany, które w edukacji wprowadza rząd Beaty Szydło. - Obserwujemy ideologiczny napór na oświatę. Organizacja szkoły jest demolowana przez minister edukacji tylko dlatego, że nie ma własnego pomysłu i chce zniszczyć to, co udało się do tej pory zrobić. To bardzo typowe dla polityki PiS: niszczyć, bez pomysłu jak zrobić coś lepiej - mówił Schetyna podczas regionalnej konwencji Platformy.

Wśród zmian edukacyjnych obecnego rządu, które budzą najwięcej emocji, jest zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków, a także plany resortu oświaty dotyczące likwidacji gimnazjów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA