REKLAMA

Zastępca dyrektora Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej z wizytą w Polsce

  • Autor: PAP
  • 18 kwietnia 2016 20:28
Zastępca dyrektora Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej z wizytą w Polsce Wizyta Ambasadora Rao ma charakter przygotowawczy przed wizytą dyrektora generalnego OPCW. (Fot.: opcwday.org)

• Wiceminister spraw zagranicznych Joanna Wronecka rozmawiała z zastępcą dyrektora generalnego Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW), ambasadorem Hamidem Ali Rao.
• Rozmowa dotyczyła m.in. wzmocnienia współpracy Polski z organizacją.

Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, spotkanie było poświęcone bieżącym działaniom OPCW w przypadku użycia broni chemicznej w Syrii i likwidacji syryjskiego arsenału chemicznego. Podczas rozmowy odniesiono się do trwającej debaty strategicznej o transformacji OPCW.

W trakcie wizyty w Polsce ambasador Rao spotkał się również z wiceministrem rozwoju Radosławem Domagalskim-Łabędzkim oraz otworzył międzynarodową konferencję CHEMSS2016 w Kielcach. Wizyta Ambasadora Rao ma charakter przygotowawczy przed wizytą dyrektora generalnego OPCW, który odwiedzi Polskę jesienią br. na zaproszenie ministra Witolda Waszczykowskiego.

OPCW z siedzibą w Hadze jest organem wykonawczym konwencji o zakazie broni chemicznej (CWC), która weszła w życie w 1997 roku. Należą do niej obecnie 192 państwa. Polska podpisała CWC jako jedno z pierwszych państw 13 stycznia 1993 r. i stała się członkiem OPCW od momentu powstania Organizacji tj. od 29 kwietnia 1997 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA