REKLAMA

Zastępca Zbigniewa Ziobry najlepiej zarabiającym urzędnikiem?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 sierpnia 2016 10:14
Zastępca Zbigniewa Ziobry najlepiej zarabiającym urzędnikiem? Łukasz Piebiak jest prawdopodobnie najlepiej zarabiającym urzędnikiem w polskim rządzie (fot. ms.gov.pl)

• Łukasz Piebiak jest prawdopodobnie najlepiej zarabiającym urzędnikiem w polskim rządzie.
• Jako wiceminister sprawiedliwości dostaje co miesiąc... ponad 24 tys. złotych! - informuje "Super Express"

Dziennik przypomina, że zarobki Piebiaka są wyższe niż szefowej rządu Beaty Szydło, a nawet prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak przypomina "SE" Piebiak został wiceministrem jesienią 2015 roku. Zanim przyszedł do resortu, pracował jako sędzia w warszawskich sądach.

Łukasz Piebiak to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Był członkiem zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, odpowiedzialnym za kierowanie zespołem ds. ustroju sądów, wiceprzewodniczącym zespołu informacyjnego i międzynarodowego.

W latach 2009-2010 pracował w zespole ekspertów ds. reformy wymiaru sprawiedliwości powołanym przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Od 2011 roku jest stałym współpracownikiem Banku Światowego przy przygotowywaniu raportów Doing Business w kategoriach Enforcing Contracts oraz Resolving Insolvency.

Prowadził wykłady i szkolenia dla adwokatów, radców prawnych, aplikantów aplikacji ogólnej i sędziowskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, aplikantów radcowskich i adwokackich a także  asystentów sędziów, referendarzy i urzędników sądowych.

Czytaj też: Pomnik smoleński: PiS przełamie opór Hanny Gronkiewicz-Waltz?

Dlaczego wiceminister otrzymuje tak astronomiczną kwotę? - zastanawia się "SE".

- Wynagrodzenie sędziego delegowanego do Ministerstwa Sprawiedliwości składa się z wynagrodzenia zasadniczego, dodatku z tytułu pełnionej funkcji, dodatku za wysługę lat i dodatku specjalnego. Różnica w wynagrodzeniu podsekretarzy stanu wynika z różnych podstaw prawnych określających składniki i wysokości wynagrodzenia - informuje dziennik Milena Domachowska z resortu sprawiedliwości.

W podobnym tonie wypowiada się sam wiceminister, cytowany przez "SE". - Wysokość mojego wynagrodzenia wynika wprost z przepisów prawa o ustroju sądów powszechnych i Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości. Dlatego trudno mi się odnosić do faktu, że jest w takiej, a nie innej wysokości - mówi Łukasz Piebiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zdecydowany 2016-08-10 15:19:25
    NaPISZCIE ILE W AFERACH NAKRADLI poWCZYKI ! CO... BOLI KAKAO ? pYTANIE NIE NA TEMAT ? MOŻE TO KIT ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA