REKLAMA

Zbigniew Hoffmann został wojewodą wielkopolskim

  • Autor: PAP/GP
  • 08 grudnia 2015 12:25
Zbigniew Hoffmann został wojewodą wielkopolskim Zbigniew Hoffman na pierwszym planie (fot. facebook.com)

Zbigniewa Hoffmanna wybrano na wojewodę wielkopolskiego 8 grudnia. Odebrał nominację z rąk Beaty Szydło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Dotychczasowy radny wielkopolskiego sejmiku Zbigniew Hoffmann (PiS) został nowym wojewodą wielkopolskim. W latach 2006 - 2007 był wicewojewodą wielkopolskim i wojewodą kujawsko-pomorskim.Nowy wojewoda oceniany jest jako sprawny polityk, osoba doświadczona i o wyważonych poglądach.

Na dobrą i sprawną współpracę z nowym wojewodą liczy prezydent Poznania. Jacek Jaśkowiak (PO) powiedział PAP, że nie wyobraża sobie innej możliwości, zwłaszcza, że z Hoffmannem wiąże go wieloletnia znajomość.

"Wszyscy pracujemy na rzecz Poznania, niezależnie od tego, czy to jest wojewoda z takiej czy innej formacji. Ze Zbyszkiem razem się wychowywaliśmy, nasze mamy do dziś się przyjaźnią. Kiedy jeździłem na rowerze Zbyszka - bo on miał a ja nie, nie przypuszczałem, że ja zostanę prezydentem Poznania a on wojewodą wielkopolskim. Skoro ponad 40 lat temu nam się dobrze współpracowało, liczę na to, że i teraz nie będzie sporów" - powiedział PAP Jaśkowiak.

Zbigniew Hoffmann urodził się w 1963 roku w Poznaniu. Ukończył politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Był stypendystą rządu USA w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Był członkiem Porozumienia Centrum, następnie wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

Pracował w Urzędzie Miasta Poznania na stanowisku pełnomocnika prezydenta ds. Programu "Bezpieczne Miasto".

"To były początki tego programu, za jego czasów tworzone były jego zarysy. Lepiej kojarzę Hoffmanna z obecnej pracy, jako merytorycznego radnego wielkopolskiego samorządu. To osoba o wyważonych poglądach" - powiedział PAP b. prezydent Poznania, obecny wielkopolski radny Ryszard Grobelny.

W 2006 roku Hoffmann został wicewojewodą wielkopolskim. Od listopada 2006 roku przez rok piastował stanowisko wojewody kujawsko-pomorskiego.

Na nowego wojewodę, poza Hoffmannem typowany był w ostatnich tygodniach również obecny poseł PiS Tadeusz Dziuba, szef lokalnych struktur partii. Dziuba piastował urząd wojewody wielkopolskiego w latach 2005 - 2007. Wówczas, przez niespełna rok, Hoffmann był jego zastępcą. "Uważam go za bardzo sprawnego, wewnętrznie zdyscyplinowanego polityka, który umie trzymać stały kurs - mówił o Hoffmannie Dziuba. - To jeden z moich najstarszych stażem przyjaciół politycznych, współpracowałem z nim długie lata w ramach Porozumienia Centrum. Gdy zostałem wojewodą wielkopolskim poprosiłem go, by został moim zastępcą. Nasza współpraca była nienaganna, niestety ówczesny szef MSW pozbawił mnie tego wsparcia, przenosząc go do województwa kujawsko-pomorskiego" - powiedział PAP Dziuba.

Poseł Paweł Skutecki (Kukiz'15), który był rzecznikiem prasowym Hoffmanna w okresie sprawowania przez niego funkcji wojewody kujawsko-pomorskiego powiedział, że został on zapamiętany jako wojewoda, który miał mało wpadek. "Jako wojewoda kujawsko-pomorski decyzje podejmował w sposób przemyślany i ostrożny. To miało plusy i minusy, nie był najszybszym wojewodą w historii. Pamiętam, że kładł duży nacisk na funkcjonowanie centrum zarządzania kryzysowego" - powiedział PAP Skutecki.

W latach 2009-2010 Hoffmann pracował na stanowisku eksperta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a następnie w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Był współpracownikiem szefa Kancelarii Prezydenta RP Władysława Stasiaka.

W wyborach parlamentarnych 2011 i w 2015 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski. W 2014 roku został radnym wielkopolskiego samorządu, jest szefem klubu radnych PiS.

Zbigniew Hoffmann jest żonaty; żona Zofia jest prawnikiem i pracuje w jednej z poznańskich kancelarii. W wolnym czasie słucha muzyki klasycznej i jazzu. Kolekcjonuje płyty. Jest kibicem Lecha Poznań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA