REKLAMA

Zbigniew Kuźmiuk: Wygrana bitwa w PE, ale wojna Komisji z Polską będzie niestety kontynuowana

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 20 stycznia 2016 19:54
Zbigniew Kuźmiuk: Wygrana bitwa w PE, ale wojna Komisji z Polską będzie niestety kontynuowana Kuźmiuk: Wystąpienia Timmermansa i Oettingera świadczą o tym, że wojna Komisji z Polską będzie nadal trwała (fot. Facebook)

· Poseł PiS do Parlamentu Europejskiego na swoim blogu skomentował debatę w PE.
· Komisarze dostali przesłanie, że PiS ma czyste intencje.
· Wystąpienia Timmermansa i Oettingera świadczą o tym, że wojna Komisji z Polską będzie nadal trwała.

Zbigniew Kuźmiuk, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego na swoim blogu skomentował debatę o Polsce, jaka miała miejsce wczoraj, 19 stycznia w PE. „Nawet zagorzali zwolennicy Platformy przyznawali na jednym z portali społecznościowych, że premier Szydło wyszła z niej zwycięsko” – pisze.

Przypomina, że premier wcale nie musiała do Strasburga jechać. „Nie musiała do Strasburga przyjechać, zwłaszcza że istnieją poważne wątpliwości prawne co do rozpoczęcia przez Komisję postępowania sprawdzającego wobec Polski, a w konsekwencji także i debaty w PE, przyjechała, zabierała głos trzykrotnie wyjaśniała wątpliwości komisarzy i niektórych eurodeputowanych dotyczące głównie Trybunału Konstytucyjnego i zmian w mediach publicznych”.

Wyraził nadzieję, że słowa premier Beaty Szydło dotrą do komisarzy, „którzy mówią ciągle o braku demokracji w Polsce, bo przecież pokazuje ono dobitnie charakter zmian w naszym kraju i czyste intencje Prawa i Sprawiedliwości”.

Kuźmiuk pisze, że w debacie padło zaskakująco dużo głosów popierających Polski rząd nawet od tych europosłów, „których trudno byłoby wcześniej podejrzewać o propolskie nastawienie”.

„Bardzo mocne, a jednocześnie merytoryczne wystąpienie miał w imieniu delegacji polskiej w ECR prof. Legutko, który zwrócił uwagę na 4 problemy: drastyczny język używany dla opisywania sytuacji w Polsce przez niektórych unijnych polityków (zamach stanu, putnizacja, sytuacja jak na Białorusi), niejasne źródła informacji z Polski na jakich opiera się Komisja, stosowanie przez Komisję podwójnych standardów (np. Niemcy mogą łamać unijną solidarność energetyczną, a Polska nie może zmienić ustawy o Trybunale), wreszcie o przekraczaniu przez Komisję swoich kompetencji czego jaskrawym przykładem jest rozpoczęcie procedury nadzorczej wobec Polski” – pisze na blogu poseł PiS.

Wśród tych, którzy podzielali niepokój o charakter zmian dokonywany przez obecny rząd Kuźmiuk wymieniał: „to szef liberałów Guy Verhofstadt (to on zaprosił przywódcę KOD-u pana Kijowskiego do PE), szefowa zielonych Rebecca Harms (choć już inna przedstawicielka tej frakcji zaatakowała Komisję za sprzyjanie Gazpromowi w budowie gazociągu Nord Stream 2), wreszcie przedstawicielka komunistów Niemka Gabiele Zimmer”.

Zdaniem posła do PE, wygraliśmy wczoraj bitwę w Strasbutgu, ale wojna z Komisją będzie trwała nadal:

„Pojednawcze końcowe wystąpienie premier Szydło tylko podkreśliło fakt, że ze Strasburga wyjeżdża ona z tarczą ale już wystąpienia komisarzy Timmermansa Oettingera świadczą o tym, że wojna Komisji z Polską będzie niestety trwała dalej”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • cóż 2016-09-15 13:00:50
    tylko ta tarcza coś pogięta i wypadła panu z ręki. A dodatkowo czemu pana na niej wiozą?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA