REKLAMA

Zbigniew Witaszek planuje powrót do polityki

  • Autor: parlamentarny.pl (Katarzyna Walterska)
  • 02 września 2015 12:46
Zbigniew Witaszek planuje powrót do polityki Zbigniew Witaszek. Fot. Youtube.com

Zbigniew Witaszek, współtwórca Samoobrony (poseł w latach 2001-2005, w 2003 wykluczony z partii) planuje powrót do polityki. W tegorocznych wyborach parlamentarnych z ramienia Komitetu Wyborczego Polska Patriotyczna chce ubiegać się o mandat senatora.

- Dla nas najważniejsza jest gospodarka. Na naszych listach nie mamy wielkich nazwisk. Ja będę ubiegał się o mandat senatora. Podobnie koledzy z partii. Senat to zaduma narodowa, to kontrola prac Sejmu, która jest bardzo potrzebna - powiedział portalowi parmentarny.pl Zbigniew Witaszek.

- Z obserwacji przedwyborczych wynika, że te wszystkie obietnice, które składają kolejni kandydaci, nie dają żadnej odpowiedzi na podstawowe pytania przedsiębiorców. A tymczasem problemy mamy w naszej najbliższej okolicy. Np. docierają do nas informacje, że port lotniczy w Modlinie chce budować kolejny duży hotel a mali przedsiębiorcy w okolicy prowadzą takie usługi i nie mają klientów. Gdy powstanie kolejny duży hotel, mała przedsiębiorczość lokalna upadnie - argumentował.

Podatek od dochodu członka rodziny

Spośród kilkunastu punktów z programu wyborczego Partii Patriotycznej na szczególną uwagę zasługuje „radykalna zmiana istniejącego systemu podatkowego poprzez zastąpienie wszystkich dotychczasowych podatków jednym, o progresywnie rosnącej stopie, liczonym od dochodu na członka rodziny" oraz "wprowadzenie możliwości odliczania od dochodu kosztów tworzenia stanowisk pracy”.

Partia Patriotyczna chce przywrócenia rządowi funkcji realizacji polityki pieniężnej kraju. Poza tym jednym z punktów programu jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego, wsparcie dla małych i średnich gospodarstw rolnych, mając na uwadze to, że rolnictwo, małe przedsiębiorstwa rodzinne oraz budownictwo mieszkaniowe mają potencjał do tego, by stać się kołami zamachowymi gospodarki kraju i umożliwić wyjście z gospodarczej zapaści ostatnich 30 lat.

Spokojnie wobec Rosji

W ramach polityki zagranicznej, Polska Patriotyczna chce zabiegać o dobre stosunki polityczne i gospodarcze ze wszystkimi naszymi sąsiadami, ze szczególnym uwzględnieniem państw słowiańskich. Ale też zdaniem Zbigniewa Witaszka, Polska nie powinna tak bardzo przejmować się problemami Ukrainy.

- Nie zaogniałbym się stosunków z Rosją. Słowacy, Czesi, Węgrzy mają tańszy gaz, bo nie kłócą się z Rosją. My ciągle występujemy w obronie kogoś a nie dbamy o nasze interesy - mówił Zbigniew Witaszek.

Renacjonalizacja przemysłu

Wśród innych punktów programu Polski Patriotycznej, Zbigniew Witaszek wymienił renacjonalizację, odbudowę i rozwój strategicznych dla kraju przedsiębiorstw w następujących gałęziach gospodarki: w przemyśle ciężkim, zbrojeniowym, stoczniowym, lotniczym, samochodowym, chemicznym, energetycznym, górnictwie, transporcie kolejowym i lotniczym, w telekomunikacji.

Według PP, nadrzędnym celem polityki narodowej powinno być ustanowienie budowy zdrowego społeczeństwa i rozwoju gospodarczego. W tym kontekście - według PP - ważne jest odrzucenie tych wymogów ekologii, które blokują rozwój gospodarczy. Dla Polski Patriotycznej ważna jest też odbudowa polskiego państwowego systemu bankowego.

Wśród punktów programu wyborczego jest też odbudowa polskiej armii i jej zdolności obronnych oraz odbudowa polskich narodowych służb wywiadowczych.

Komitet wyborczy Zbigniewa Witaszka chciałby też umożliwić społeczeństwu dokonanie rzetelnej analizy rzeczywistych korzyści członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz zadbać o to by członkostwo Polski w UE nie może naruszało polskiej suwerenności politycznej i gospodarczej (dyskryminację polskich rolników należy uznać za złamanie ustaleń traktatu akcesyjnego).

Poseł z komisji specjalnej

Przypomnijmy: Poseł Witaszek był członkiem sejmowej komisji specjalnej ds. Orlenu, która badała zarzuty dotyczące nieprawidłowości w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa nad przedstawicielami Skarbu Państwa w spółce PKN Orlen oraz zarzutu wykorzystania służb specjalnych (d. UOP) do nielegalnych nacisków członków zarządu PKN Orlen.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA