REKLAMA

Zbigniew Ziobro: Andrzej Duda musi wybrać - wielkość, albo groteska

  • Autor: aw/PAP
  • 30 lipca 2017 18:51
Zbigniew Ziobro: Andrzej Duda musi wybrać - wielkość, albo groteska Ziobro odniósł się do deklaracji prezydenta o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (fot.twitter)

Albo prezydent Andrzej Duda przejdzie do historii jako wielka postać, jako jeden z przywódców dobrej zmiany, albo polegniemy; to jest w finale wybór między wielkością a groteską - tak szef MS Zbigniew Ziobro komentuje dla "Sieci" zawetowanie dwóch ustaw dot. sądownictwa.

W najnowszym numerze tygodnika "Sieci", który ukaże się w poniedziałek (31 lipca), Ziobro odniósł się do deklaracji prezydenta o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. W ocenie ministra, głowa państwa postawiła się w ten sposób przed wyborem.

"W tym kontekście zasadnicze pytanie brzmi jeszcze bardziej dramatycznie: albo prezydent przejdzie do historii jako, wcale nie przesadzam, wielka postać, jako jeden z przywódców dobrej zmiany, jako człowiek, który przyczynił się do budowy silnego, uczciwego polskiego państwa, albo polegniemy; pierwszy polegnie pan prezydent" - mówi Ziobro w wywiadzie, którego fragmenty zamieścił w niedzielę portal "wSieci".

Zdaniem ministra sprawiedliwości, w takiej sytuacji prezydent "co najwyżej w przyszłości będzie mógł się cieszyć rolą młodego komentatora z własną ochroną". "To jest w finale wybór między wielkością a groteską" - dodaje Ziobro. Zapewnia jednocześnie, iż wierzy, że "mądrość, odwaga i męstwo" prezydenta zwyciężą. Jako przykład takiej postawy podaje premiera Węgier Viktora Orbana.

"Andrzej Duda mimo wielkiej presji da radę. W polityce warto mieć charakter. Pokazał to choćby Viktor Orban, który nie przejmował się demonstracjami, krytyką czy próbami ośmieszania, ale zmieniał kraj wbrew europejskiemu establishmentowi i jego liderom. Większość rodaków jest mu wdzięczna za odwagę" - dodaje Ziobro. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ale jaja! 2017-07-31 15:35:59
    Magister Ziobro daje rozkazy Prezydentowi RP i poddaje go ocenie.
  • pisówa 2017-07-31 12:02:54
    Ziobro ty gówniarzu nie waż się obrażać Pana Prezydenta. i nie wycieraj sobie mordy /jak mówi wódz/ jego imieniem . Miller nie jest z mojej bajki ale przyznaję mu rację, że jesteś zero.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA