REKLAMA

Zbigniew Ziobro: Będzie ponowne wezwanie dla Tuska

  • Autor: PAP/JS
  • 04 lipca 2017 17:44
Zbigniew Ziobro: Będzie ponowne wezwanie dla Tuska Zbigniew Ziobro (fot.solidarna.org.pl)

Będzie ponowne wezwanie dla Donalda Tuska w śledztwie ws. nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro. "Mam nadzieję, że tym razem uda się skutecznie tę czynność zorganizować" - dodał.

"Prokuratura ponownie podejmie starania aby ustalić termin dogodny dla pana przewodniczącego Donalda Tuska, tak by mógł stawić się i żeby postępowanie zyskało ważne informacje, których jest on posiadaczem" - mówił we wtorek Ziobro. Dodał, że Tusk "ma ważne informacje, bo uczestniczył w rozmowach, decyzjach, a nawet z rozmowach z kierownictwem państwa rosyjskiego".

Ziobro podkreślił, że Tuska wezwano na 5 lipca "niemal z dwumiesięcznym wyprzedzeniem". "Niestety, nie informował wcześniej, że się nie stawi. Szkoda, bo taka zasada zwykle obowiązuje i kurtuazja myślę, tutaj nie jest nadmierna, jeśli się poinformuje, że nie można się stawić, bo prokuratorzy mogą przecież w tym czasie zaplanować inne czynności żeby nie tracić czasu" - dodał Ziobro.

Dodał, że prokuratorzy byli gotowi wcześniej wyznaczyć inny termin przesłuchania. "Dopiero w ostatniej chwili okazało się - w przeddzień, można powiedzieć - że go nie będzie" - oświadczył prokurator generalny.

W poniedziałek Prokuratura Krajowa podała, że w ostatni piątek Tusk zawiadomił poprzez swego pełnomocnika, że z powodu obowiązków przewodniczącego Rady Europejskiej nie stawi się na zaplanowane na środę przesłuchanie jako świadka. Prokuratura Krajowa wyznaczy nowy termin przesłuchania - zapowiedziała wtedy PK.

"Nieobecność w terminie, który prokuratura wyznaczyła mu z ponad dwumiesięcznym wyprzedzeniem, wytłumaczył swoimi obowiązkami służbowymi. Z powodu niestawienia się świadka zespół śledczy Nr 1 Prokuratury Krajowej wyznaczy nowy termin przesłuchania, który nie będzie kolidował z jego obowiązkami, a jednocześnie nie narazi na przewlekłość prowadzonego postępowania" - podała prokuratura, przypominając, że wezwanie na 5 lipca skierowano do Tuska jeszcze 26 kwietnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA