REKLAMA

Zbigniew Ziobro: Chcemy żeby Polacy wiedzieli, że trafią na uczciwy sąd

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lipca 2017 17:48
Zbigniew Ziobro: Chcemy żeby Polacy wiedzieli, że trafią na uczciwy sąd Zbigniew Ziobro (fot. Sejm/twitter)

Nie ma sprawiedliwego wyroku bez uczciwego sędziego; chcemy żeby Polacy idąc do sądu wiedzieli, że trafią na uczciwy sąd i spotkają na końcu rozprawy uczciwy wyrok - powiedział dziennikarzom w Sejmie minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

W czwartek Sejm uchwalił nową ustawę o Sądzie Najwyższym, która przewiduje m.in. możliwość przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku.

"Przyszliśmy do Sejmu przede wszystkim po, aby zrealizować dobry program dla zwyczajnego Polaka, który często trafiając do sądów spotyka się z arogancją, lekceważeniem, pomiataniem i który ze zgorszeniem obserwuje liczne nadużycia, nieprawidłowości i afery, które pojawiają się co chwilę w środowisku sędziowskim. I zamiast być wyjaśniane, są zamiatane niejednokrotnie pod dywan" - powiedział Ziobro.

Jak dodał, dlatego fundamentalnym krokiem zmierzającym do reformy wymiaru sprawiedliwości jest zwłaszcza powołanie Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym. Ziobro powiedział, że będzie ona miała za zadanie "oczyszczać środowisko sędziowskie z czarnych owiec i stać na straży najwyższych standardów etycznych i moralnych".

"Nie ma sprawiedliwego wyroku bez uczciwego sędziego. Chcemy żeby Polacy idąc do sądu wiedzieli, że trafią ma uczciwy sąd i spotkają na końcu rozprawy uczciwy wyrok" - powiedział Ziobro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • misy 2017-07-22 00:10:37
    Cóż z tego, że sądy będą uczciwe, skoro sędziowie niekoniecznie!!!
  • szoł 2017-07-21 11:24:40
    Hichot historii.Osoba która sama jest obciążona śmiercią B, Blidy mówi o sprawiedliwych sądach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA