REKLAMA

Zbigniew Ziobro: Nie będzie kar dla naukowców czy dziennikarzy za przywoływanie bolesnych faktów z naszej historii

  • Autor: PAP/JS
  • 23 lutego 2018 20:31
Zbigniew Ziobro: Nie będzie kar dla naukowców czy dziennikarzy za przywoływanie bolesnych faktów z naszej historii Jak podkreśla Ziobro, będą śledztwa w przypadku negowania i pomniejszania oczywistych niemieckich zbrodni i przypisywania ich państwu lub narodowi polskiemu. (Zbigniew Ziobro, fot. premier.gov.pl)

Znowelizowana ustawa o IPN ma chronić państwo polskie i naród jako całość przed kłamliwymi oskarżeniami o udział w niemieckich zbrodniach, a nie służyć zacieraniu odpowiedzialności pojedynczych osób lub grup. Nie będzie kar dla świadków historii, naukowców czy dziennikarzy za przywoływanie bolesnych faktów z naszej historii – mówi minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Jak podkreśla Ziobro, będą śledztwa w przypadku negowania i pomniejszania oczywistych niemieckich zbrodni i przypisywania ich państwu lub narodowi polskiemu.

Według niego wskazówką dla prokuratorów, jak stosować nowe prawo, będzie werdykt Trybunału Konstytucyjnego; pozwoli też uspokoić negatywne emocje wobec ustawy. "Nowe prawo ma służyć ochronie historycznej prawdy i pamięci o ofiarach niemieckich zbrodni: Żydach, Polakach i przedstawicielach innych narodowości" - mówi Zbigniew Ziobro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA