REKLAMA

Zdewastowano biuro Joachima Brudzińskiego i Leszka Dobrzyńskiego

  • Autor: PAP/EM
  • 19 stycznia 2017 13:14
Zdewastowano biuro Joachima Brudzińskiego i Leszka Dobrzyńskiego Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. (fot.facebook)

• Poseł PiS Joachim Brudziński zaapelował w czwartek (19 stycznia) w Szczecinie o opanowanie politycznych emocji.
• W stolicy Pomorza Zachodniego nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą drzwi wejściowe oraz elewację biur Brudzińskiego i posła Leszka Dobrzyńskiego.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przed wejściem do biur Brudziński powiedział, że "przedwczoraj tu w Szczecinie miał miejsce ten akt wandalizmu i swoistego rodzaju politycznego zdziczenia, jakim jest obryzganie farbą biur poselskich".

"Chcę zaapelować do tych wszystkich, którzy inspirowani tym, co się dzieje w internecie, ale również co trzeba z przykrością stwierdzić w mediach o opanowanie" - mówił polityk PiS.

"Mieliśmy już jeden mord polityczny w naszym kraju - zamordowanie przez byłego członka PO naszego kolegi Marka Rosiaka w Łodzi. Czy poprzez tego typu akcje, wzniecanie złych i niepotrzebnych emocji chcemy doprowadzić do takiej eskalacji, żeby ktoś dajmy na to niezrównoważony psychicznie (...), żeby ktoś inspirowany, czy kierowany falą nienawiści, dopuścił się kolejnego mordu politycznego" - pytał.

"Apelujemy ze Szczecina o opanowanie tych emocji, tej spirali nienawiści" - powiedział Brudziński.

Nawiązał także do próby zakłócenia w środę wjazdu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu, gdzie przyjechał on, by złożyć kwiaty na grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

"Spór i prawo do protestu jest świętym prawem każdej demokracji, ale uniemożliwiane modlitwy na grobie bliskiej sobie osoby, prywatnej wizyty przez, przepraszam za słowa, kulturową dzicz, jest czymś absolutnie niezrozumiałym" - powiedział Brudziński.

"Stąd bardzo gorący apel o opanowanie tych emocji i apel do naszych przeciwników politycznych, żeby do tego wezwania się przyłączyli. Spierajmy się, nawet ostro, protestujmy (...), manifestujmy, ale nie przekraczajmy granic, których przekraczać nie powinniśmy" - dodał polityk PiS.

Pytany przez dziennikarzy, czy przed szczecińską siedzibą PiS pojawi się monitoring, Brudziński odpowiedział, że po "mordzie w Łodzi" biura poselskie miały być objęte dokładniejszym nadzorem.

"Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie, nie tylko biura posłów PiS, ale wszystkich parlamentarzystów. Gdyby taki akt miał miejsce w stosunku do biura czy siedziby naszych konkurentów, to tak samo w emocjonalny sposób bym reagował" - powiedział. Dopytywany o monitoring, Brudziński odpowiedział: "Nie sądzę; to jest zadanie policji, straży miejskiej, ewentualnie zarządcy terenu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Małgorzata 2017-01-20 18:21:43
    Byłam spokojna kobietą pracującą 25 lat i samotnie wychowującą córkę. Stałam się inną osobą w ciągu tego roku. Panie Brudziński CODZIENNIE myślę o tym, żeby Pana dosięgnęło jakieś WIELKIE NIESZCZĘŚCIE. Szczerze Panu i Pana rodzinie tego życzę. Przez proceder, który uskuteczniacie od roku: kłamstwa, pomówienia, pranie mózgu......... prawie nie rozmawiam z rodzicami. Zabrał mi Pan ostatnie lata ich życia. Nienawidzę PanaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA