REKLAMA

Zdzisław Krasnodębski liczy na wsparcie Ryszarda Czarneckiego

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 lutego 2018 09:55
Zdzisław Krasnodębski liczy na wsparcie Ryszarda Czarneckiego Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS (fot.flickr.com)

- Mam nadzieję, że Ryszard Czarnecki mi pomoże, że przekaże mi swoje doświadczenia - tak na pytanie o potencjalne zastąpienie Ryszarda Czarneckiego na stanowisku wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego odpowiedział europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.

Krasnodębski został spytany w poniedziałek w Radiu Zet, jak bardzo zaawansowany jest pomysł, by PiS przeszedł do Europejskiej Partii Ludowej w PE. - W ogóle nie jest zaawansowany, są takie rozważania - odparł europoseł. - Uważam, że to nie byłoby dobre. To zależy też trochę od pewnego układu sił, tzn. ilu my będziemy mieli europosłów, kto wejdzie do EPL - tłumaczył.

Szef delegacji PiS w PE Ryszard Legutko z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) poinformował, że Krasnodębski jest bardzo mocno rozważany jako kandydat na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Miałby zastąpić Ryszarda Czarneckiego (PiS), który został odwołany z funkcji wiceszefa PE. Ostateczne decyzje ws. Krasnodębskiego mają zapaść po porozumieniu z wszystkimi formacjami, które wchodzą w skład EKR.

- Mam nadzieję, że Ryszard Czarnecki mi pomoże, że przekaże mi swoje doświadczenia - powiedział Krasnodębski, pytany o te doniesienia.

Dopytywany, czy PiS rozważał, by nie przedstawiać żadnej kandydatury na stanowisko wiceszefa PE w miejsce Czarneckiego, odparł, że "nie było takiej dyskusji". - Było odwrotnie. EKR jest trzecią pod względem wielkości grupą polityczną. Te stanowiska są jakby z przydziału, według systemu D'Hondta. EKR powinno mieć prawdopodobnie nawet dwóch wiceprzewodniczących - podkreślił europoseł. W jego ocenie, funkcja ta jest potrzebna i istotna.

Zaznaczył też, że Czarnecki "prawdopodobnie" może się odwołać od decyzji PE. Według niego, pewne procedury przy głosowaniu w sprawie Czarneckiego były niedopracowane. - Nikt nie wiedział według jakiego wzoru to głosowanie ma się odbyć - mówił Krasnodębski.

Europejska Partia Ludowa (EPL) to największa grupa polityczna w PE; zasiada w niej m.in. PO i PSL. PiS należy obecnie do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA