REKLAMA

Zdzisław Krasnodębski oficjalnym kandydatem EKR na wiceszefa PE

  • Autor: aw/PAP
  • 28 lutego 2018 14:52
Zdzisław Krasnodębski oficjalnym kandydatem EKR na wiceszefa PE Zdzisław Krasnodębski (fot.zdzislawkrasnodebski.eu)

Decyzją Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Zdzisław Krasnodębski został w środę (28 lutego) oficjalnym kandydatem frakcji na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego – przekazało źródło w EKR. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek.

Zdzisław Krasnodębski był jedynym kandydatem w EKR po tym, gdy wcześniej ze starań o nominację w grupie wycofała się belgijska europosłanka Helga Stevens.

W czwartek Krasnodębski zmierzy się w wyborach na wiceszefa PE z estońskim europosłem Indrekiem Tarandem z Zielonych. Jak poinformowały służby prasowe PE, Tarand został zgłoszony do wyborów przez grupę europosłów.

Krasnodębski powiedział jednak, że rozmawiał z liderem Zielonych Philippe'em Lambertsem, który podobnie jak przedstawiciele innych frakcji udzielił mu poparcia.

Jako przedstawiciel EKR europoseł PiS miałby zastąpić w kierownictwie PE odwołanego w lutym Ryszarda Czarneckiego (PiS). Czarnecki został 7 lutego odwołany z funkcji wiceszefa europarlamentu za wypowiedź, w której porównał europosłankę PO Różę Thun do szmalcownika.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA