REKLAMA

Zdzisław Krasnodębski: W każdej grupie politycznej są ludzie fanatyczni

  • Autor: PAP/AT
  • 02 marca 2018 08:45
Zdzisław Krasnodębski: W każdej grupie politycznej są ludzie fanatyczni Niektórzy europosłowie Platformy deklarowali oddanie głosu za moją kandydaturą - powiedział Krasnodębski (Zdzisław Krasnodębski, fot.zdzislawkrasnodebski.eu)

Część europosłów PO lobbowała przeciwko mojej kandydaturze. Jak widać nieskutecznie. Nie wrzucałbym wszystkich do jednego worka. Są ludzie fanatyczni w różnych grupach politycznych. Bardziej może po lewej, ale też i po prawej stronie - powiedział nowo wybrany wiceszef PE Zdzisław Krasnodębski (PiS).

Parlament Europejski wybrał w czwartek (1 marca) Krasnodębskiego na nowego wiceprzewodniczącego PE. Polski polityk był kandydatem grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

Krasnodębski w rozmowie z Polskim Radiem 24 zaznaczył, że część europosłów Platformy lobbowała przeciwko jego kandydaturze. "Jak widać - nieskutecznie" - wskazał.

"Zresztą paru z nich - za co im dziękuje - być może zagłosowało za mną" - podkreślił Krasnodębski. Wiceszef PE dodał, że niektórzy europosłowie Platformy deklarowali oddanie głosu za jego kandydaturą zarówno w rozmowach z nim, jak i publicznie.

"Nie wrzucałbym wszystkich do jednego worka. Są ludzie fanatyczni w różnych grupach politycznych. Bardziej może po lewej, ale też i po prawej stronie. Fanatyczni, zacietrzewieni" - powiedział wiceszef PE.

Czytaj też: Krasnodębski: Większość parlamentarna nie jest dana na zawsze. Rządzący powinni pamiętać, że będą kolejne wybory

Głosowanie było tajne, a "głosowania tajne z natury są tajne" - powiedział dziennikarzom w czwartek europoseł Tadeusz Zwiefka (PO) dopytywany przez dziennikarzy, na kogo głosowali europosłowie PO w czwartkowych wyborach nowego wiceszefa Parlamentu Europejskiego. "Różne osoby mogły mieć w tej materii różne zdania. Były osoby takie, które zagłosowały za, były osoby, które zagłosowały przeciw" - dodał Bogdan Zdrojewski (PO).

Czytaj też: W PO dyscyplina ws. głosowania na wiceprzewodniczącego PE?

W tajnym głosowaniu podczas sesji plenarnej PE Krasnodębski otrzymał 276 głosów poparcia, a jego rywal - estoński europoseł Indrek Tarand z Zielonych - 193 głosy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA