REKLAMA

Zdzisław Sipiera został wojewodą mazowieckim

  • Autor: em
  • 08 grudnia 2015 13:27
Zdzisław Sipiera został wojewodą mazowieckim Zdzisław Sipiera (fot. facebook.com/z.sipiera)

Dotychczasowy starosta powiatu pruszkowskiego Zdzisław Sipiera (PiS) został nowym wojewodą mazowieckim. Sipiera zastąpił Jacka Kozłowskiego (PO), który sprawował funkcję wojewody mazowieckiego od 2007 r.

Sipiera jest członkiem PiS i wieloletnim działaczem samorządu w Pruszkowie i Warszawie. W l. 1998-2014 był radnym powiatu pruszkowskiego.

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych był liderem listy PiS w wyborach do rady powiatu pruszkowskiego. Po wyborach został starostą pruszkowskim - po raz drugi. Pierwszy raz funkcję tę pełnił w latach 1998-2002.

W przeszłości Sipiera - pruszkowianin, absolwent m. in. AWF i studiów Administracji i Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, - był w l. 1991-1996 dyrektorem jednej ze szkół podstawowych w Pruszkowie. Pracował także jako naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz.

Po zakończeniu w 2002 r. sprawowania funkcji starosty pruszkowskiego, w l. 2002-2005 był zastępcą burmistrza stołecznej Pragi Północ a później (2005-2006) burmistrzem dzielnicy Wola.

Od 1990 zaangażował się w życie polityczne - został działaczem Porozumienia Centrum. Był szefem koła PC w Pruszkowie oraz członkiem zarządu głównego tego ugrupowania. W 2001 r. włączył się w tworzenie Prawa i Sprawiedliwości - od 2013 r. był sekretarzem struktur miejskich i powiatowych PiS w Pruszkowie.

Swoją kampanię w ubiegłorocznych wyborach samorządowych prowadził pod hasłem "Słuchać ludzi, pomagać ludziom". W swojej ulotce wyborczej napisał, że u ludzi ceni "mądrość, lojalność, pracowitość i poświęcenie", podał też, że za swoją działalność otrzymał: Medal Jubileuszowy 200. Rocznicy Diecezji Warszawskiej Za Zasługi dla Kościoła Warszawskiego, Złotą Odznakę "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej", Srebrną Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej", Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA