REKLAMA

Zięć prezydenta Donalda Trumpa szefem nowopowstałego biura

  • Autor: PAP/AT
  • 28 marca 2017 08:06
Zięć prezydenta Donalda Trumpa szefem nowopowstałego biura Jared Kushner (fot.wikipedia.org/Lori Berkowitz)

Jared Kushner, zięć i jeden z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa, został mianowany szefem nowopowstałego Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu – poinformował rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

36-letni obecnie Kushner, jako szef biura, będzie bezpośrednio podlegał swojemu teściowi prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Biuro Amerykańskich Innowacji Białego Domu, będzie zajmowało się szerokim zakresem spraw - od problemów amerykańskich weteranów, poprzez reorganizację resortów i infrastrukturę informatyczną administracji do szukania bardziej skutecznych, wzorowanych na rozwiązaniach w prywatnych firmach, sposobach działalności rządu federalnego.

Większość personelu Biura będą stanowiły osoby posiadające doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi firmami.

Oprócz kierowania Biurem Amerykańskich Innowacji, Jared Kushner - w przeszłości wydawca konserwatywnego, internetowego tygodnika "New York Observer" oraz tak jak w przeszłości jego zięć przedsiębiorca budowlany - jest odpowiedzialny za koordynowanie polityki Białego Domu wobec Bliskiego Wschodu.

Wychowany w rodzinie ortodoksyjnych żydów amerykańskich, Kushner - mąż Ivanki Trump, córki prezydenta z pierwszego małżeństwa - stał się w poniedziałek przedmiotem intensywnego zainteresowania amerykańskich mediów także z powodu kontaktów z przedstawicielami władz rosyjskich i rosyjskiego biznesu podczas kampanii wyborczej Trumpa. Aby wyjaśnić te kontakty, Kushner zgodził się wystąpić przed senacką komisją ds. wywiadu.

Najbliższe posiedzenie komisji, w ramach prowadzonego dochodzenia w sprawie mieszania się Rosji w amerykański proces wyborczy, odbędzie się przy drzwiach zamkniętych we wtorek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA