REKLAMA

Zieliński: Służby Ochrony Państwa zamiast BOR to zmiana na lepsze

  • Autor: aw/PAP
  • 09 sierpnia 2017 13:37
Zieliński: Służby Ochrony Państwa zamiast BOR to zmiana na lepsze Jarosław Zieliński jest przekonany o zasadności zmian w służbach specjalnych (fot. msw.gov.pl)

Decyzje dotyczące powołania Służby Ochrony Państwa w miejsce BOR, to zmiany na lepsze - powiedział w środę wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Jak dodał, mają "wyeliminować to, co dotychczas było niedobre".

Zieliński powiedział, że uspokaja funkcjonariuszy BOR w związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o odejściach z tej formacji. "Chcę to skomentować i zaapelować o to, by ten niepokój odrzucić jak najdalej od siebie. Nie będzie gorzej, będzie lepiej. Po to robimy" - podkreślił.

Służba Ochrony Państwa ma zastąpić istniejące Biuro Ochrony Rządu. Nowa formacja, jak powiedział w środę Zieliński, ma być oparta na najlepszych doświadczeniach BOR. "Są dobre doświadczenia, chcę to bardzo wyraźnie powiedzieć i chcemy do nich nawiązać, chcemy uczynić z nich fundament" - stwierdził.

Zgodnie z projektem, zadania SOP nie będą ograniczały się do działań ochronnych. Służba ma realizować nowe zadania, polegające na rozpoznawaniu i zapobieganiu przestępstwom: przeciwko Polsce, życiu lub zdrowiu, bezpieczeństwu powszechnemu, bezpieczeństwu w komunikacji, nietykalności cielesnej, porządkowi publicznemu, zamachom i czynnej napaści skierowanym przeciwko ochranianym osobom oraz bezpieczeństwu ochranianych obiektów.

"Będzie więcej pracy, więcej zadań. Będzie w związku z tym także więcej funkcjonariuszy" - powiedział Zieliński.

W nowej formacji, zatrudnienie znajdzie 3 tys. osób. To o 50 proc. więcej niż obecnie w BOR. "Proszę się nie obawiać, że będą jakieś redukcje czy zwolnienia. My chcemy mieć większą liczbę funkcjonariuszy niż jest dotychczas" - powiedział. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • AdRem 2017-08-12 22:44:04
    aaaa... to stąd mniej w Pislicji 1500 etatów /wakatów/ ...Dobra Zmiana .Suweren niech się sam "ochrania"...
  • :-) 2017-08-09 14:22:16
    Oho, dyktatura zbliża się! PIS prywatyzuje ostatnie już instytucje państwowe. Będzie pretekst by wymienić ludzi na swoich i dopasować przepisy do swoich potrzeb. Przewiduję uprawnienie do zastrzelenia każdego kto włoży rękę do kieszeni , do torby albo za pazuchę w odległości kilometra od dowolnego posła PIS lub członka rządu i możliwość inwigilacji każdego bez konieczności uzyskania pozwolenia. Ku bezpieczeństwu suwerena oczywiście. Na czas miesięcznicy, każdy obywatel nie biorący w niej udziału po stronie PIS, będzie musiał opuścić stolicę i zostawić otwarte drzwi aby funkcjonariusze nowej formacji mogli to sprawdzić.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA