REKLAMA

Ziobro: były plany, aby w Polsce utworzyć obozy dla uchodźców

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: pt
  • 08 sierpnia 2016 20:23
Ziobro: były plany, aby w Polsce utworzyć obozy dla uchodźców Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (fot. Adrian Grycuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

Zbigniew Ziobro powiedział w „Faktach po faktach” TVN24, że „ma informacje, że były plany aby w Polsce powstały obozy dla uchodźców.”

Zdaniem Ziobry na 7 tys. uchodźców Ewa Kopacz zgodziła się pod presją, w finale kampanii.

- Na to, na co zgodziłaby się po wyborach, to byłyby zupełnie inne liczby, bo nie tego oczekiwała kanclerz Merkel – mówił Minister Sprawiedliwości w TVN 24.

- Jestem człowiekiem, który ma pewną wiedzę i doświadczenie życiowe i polityczne. Rozumiem mechanizmy polityczne i wiem, czego oczekiwały Niemcy i Francja. Wiem, co mówiła kanclerz Merkel w PE. Wiem, czego domagali się liderzy grup. To byłoby dużo więcej. Np. 70 tys. – dodał Ziobro.

- Wiem, że były plany – bo dotarła do mnie taka informacja od polityków brukselskich – żeby w Polsce utworzyć obozy na terenach dawnych baz wojskowych Związku Radzieckiego – stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA