REKLAMA

Ziobro krytycznie o KE: Jesteśmy za UE, która będzie nas szanować

  • Autor: PAP/GP
  • 31 lipca 2017 07:05
Ziobro krytycznie o KE: Jesteśmy za UE, która będzie nas szanować Zbigniew Ziobro był ministrem sprawiedliwości w rządach PiS, gdy formacja rządziła w latach 2005 do 2007. W opozycji jego droga z Jarosławem Kaczyńskim się rozeszła, aż do 2015 roku kiedy z list PiS wszedł do Sejmu i wrócił do prac w resorcie. (fot.:Ministerstwo Sprawiedliwości/twitter.com)

- To jawna walka polityczna z Polską. Stoją za nią wpływowe grupy i politycy, w których interesie jest, by Polska była słabym, podatnym na ingerencje z zewnątrz krajem - tak w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował działania Komisji Europejskiej wobec Polski.

Dodał, że zarzuty wobec Polski są kłamliwe i "pachną hipokryzją", ponieważ atakowane są nawet rozwiązania dotyczące elitarnej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, które były stworzone na wzorze francuskim i hiszpańskim. Takie podejście pokazuje - według ministra - jak groźna jest dla nas polityka prowadzona przez unijne instytucje, którym zależy na osłabieniu naszego kraju.

- Jesteśmy za Unią Europejską, która będzie nas szanować. Dlatego nie wahamy się protestować przeciwko działaniom UE niezgodnym z naszymi interesami - powiedział Ziobro.

Czytaj też: Ocena Zbigniewa Ziobry po wetach Andrzeja Dudy do ustaw sądowych

Odnosząc się do słów prezydenta o dwóch zawetowanych ustawach, których nowe wersje mają być gotowe w ciągu dwóch miesięcy, powiedział: - Mam nadzieję, że dotrzyma słowa. Reformę wymiaru sprawiedliwości da się jeszcze uratować, ale czas ma znaczenie. Dlatego podtrzymuję opinię, że decyzja prezydenta nie była dobra, zwłaszcza że mógł skierować ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, a równolegle zażądać nowelizacji w sprawach, które są dla niego ważne.

Ziobro dodał, że PiS na pewno nie zrezygnuje z reform.

- Wierzę w prezydenta Dudę, który jest politykiem zdolnym i ma szansę zrobić dla kraju wiele. Wierzę, że będzie sobie dobierał mądrych doradców, a nie pochlebców - powiedział. Ocenił, że mainstreamowe środowiska, które nie pogodziły się z porażką Bronisława Komorowskiego, chwalą Dudę za weta, ale i traktują jako przejściowego prezydenta.

- My natomiast chcemy, żeby Andrzej Duda odniósł sukces i był prezydentem na drugą kadencję. Ufam, że o tym kryzysie wszyscy szybko zapomnimy. Przy okazji poprawimy też nasze kontakty i konsultacje tak, by stały się regularne. I że razem będziemy dalej zmieniać na lepsze Polskę - powiedział minister sprawiedliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Arek 2017-07-31 11:55:12
    A ja jestem za rządzącymi którzy będą przestrzegać prawa, zasad demokratycznego państwa i stać na straży Konstytucji RP.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA